Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy megy a kutyáknál az...

Hogy megy a kutyáknál az 'álterhesség'?

Figyelt kérdés

Ilyenkor máshogy kell velük bánni?

Mi zajlik ilyenkor a hasukban?

Valami 'különleges' van ilyenkor velük kapcsolatba amire oda kell figyelni?

És különben is miért csinálják ezt?


2010. febr. 8. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2010. febr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

során a szuka kutya szervezetében a vemhességhez hasonló hormonális változások mennek végbe, és ehhez kapcsolódóan az állat viselkedésében és szervezetének működésében is változások következnek be.

Az álvemhesség /álterhesség/ tünetei rendszerint 6-12 héttel a tüzelés után jelentkeznek. Ha a kutyája már egyszer átesett az álvemhességen, nagyon valószínű, hogy ez többször is megismétlődik, akár minden tüzelés után.

Mivel az álvemhesség jelentkezhet enyhébb, illetve súlyosabb formában is, a tünetek intenzitása is igen széles skálán mozoghat. Jellegzetes esetben az alábbi változások jelzik az álvemhesség kialakulását:


•Vackolás - a kutya a takarókból, pokrócaiból védett vackot próbál építeni magának.

•Játékok szeretgetése - a kutya a labdáit, plüss állatait vagy akár cipőket és egyéb tárgyakat maga köré gyűjti, tisztogatja, úgy viselkedik, mintha kölykei lennének.

•Az emlők megduzzadása - az emlők változó mértékben megnagyobbodnak, megnyomásukra tej ürülhet belőlük.

•Az emlők gyakori nyalogatása .

Ha az álvemhesség /álterhesség/ jeleit veszi észre kutyáján, kérjük MINDENKÉPP keresse fel állatorvosát, aki felírja kutyájának a megfelelő gyógyszereket az állapot kezelésére. Még a gyógyszerek alkalmazása mellett is legalább 1-2 hét mire a tünetek teljesen megszűnnek.

Az alábbi módszerek alkalmazása meggyorsíthatja az álvemhesség /álterhesség/ lezajlását:


1.A labdákat, játékokat átmenetileg vegye el a kutyától.

2.Kevesebbet simogassa a kutyáját, ugyanis a dédelgetés fokozhatja a tejelváélasztásért felelős anyagok termelődését, és így az állapot rosszabbodásához vezet.

3.Csökkentse felére kutyája eleség adagját, és éjszakára korlátozza a vízfogyasztást..

4.A sok mozgás felgyorsíthatja a javulást. Vigye kutyáját nagy sétákra, labdázzon vele többet!

5.Ha a kutya intenzíven nyalogatja az emlőit gallért szükséges rátenni, ugyanis ezzel stimulálja a tejtermelést.

6.Ne masszírozza az emlőket, ugyanis ez is csak fokozza a tejtermelést!

7.Borogatás

A nagy mennyiségben termelődő, és az emlőkben pangó tej emlőgyulladást válthat ki. Ennek jele az emlők fájdalmassága, kemény csomók megjelenése és az emlők bőrének kipirulása. A folyamatot láz, bágyadtság is kísérheti. Ha ilyen tüneteket észlel, kérjük azonnal keresse fel állatorvosát.


Egyes kutatások azt mutatták ki, hogy a gyakran álvemhes kutyákban gyakrabban alakul ki az emlők daganatos elváltozása, és a méhgyulladás is.

már kialakult álvemhesség lefolyását nem változtatja meg az elvégzett ivartalanítás, azonban a későbbi álvemhességeket biztosan megelőzi. Emellett a méhgyulladás és az emlődaganatok kialakulásának valószínűsége is csökken az ivartalanított kutyákban. Így mindenképpen érdemes megfontolni az ivartalanítást (nemcsak) a gyakran álvemhes kutyák esetében, ugyanis a néhány napig tartó kellemetlenséggel esetleg súlyos betegségeket előzhet meg. A beavatkozással kapcsolatban kérjük, olvassa el tájékoztatónkat, melyben részletes információkat talál.

2010. febr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Akiteki ***** válasza:
Az előző válasz volt a legkorrektebb, amit ezen a lapon olvastam!
2010. febr. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!