Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én vagyok csak meghibbanva...

Én vagyok csak meghibbanva vagy tényleg lehetséges?

Figyelt kérdés
Valahogy azt vettem észre, hogy a nagyobb méretű (középtől felfelé) kutyák előtt semmi tekintélyem nincs. Kicsit aggódóm, mert ha egyszer komolyabb feladat pl.: terelés vagy porta őrzéshez kellene kutyát keresnem, akkor számomra nincs megoldás. Más is van így, vagy csak a véletlenek miatt érzem csak ezt?
2010. febr. 8. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tereléshez nem kell nagytestü kutya:)

ha pici korától kezdve neveled a kiskutyát, következetesen, akkor biztosan lenne tekintélyed:)

2010. febr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én pont a kicsikkel vagyok így. Úgy érzem nem figyelnek rám! :D Mindig nagytestű kutyusaink voltak, szerintem ők könnyebben kezelhetőek, jobban figyelnek rád.

Nyilván pár dolog teljesen más lesz, de szerintem menni fog, nyugi.

2010. febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a kutyák számára a követendő a falkavezér ,és csak ő!!

a falkavezéri tisztséget pedig szeretettel nem lehet elérni .

tisztelettel igen.

a lényeg, mindíg nyugodtan viselkedj ,és hagyd hogy a kutya közeledj.

ha nem veszed figyelembe a kutyát az már a dominancia jele a számukra.

nem méretfüggő, hiszen egy moszkvai őrkutyával könnyebb bánni,mint egy hiperaktív idegbajos yorkival.

2010. febr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem meg ne akard hogy más kutya tiszteljen, elvégre nem a tiéd nem te vagy a főnöke. Én sem szeretném ha a kutyáim bárki idegen előtt meghunyászkodnának, elég ha csak én állok fölöttük. Az teljesen más amikor neked van kutyád. Ha mindent úgy teszel ahogy tancsáolják és hogy tudja te vagy a főnök akkor nem lesz semmi baj. És a te kutyád sem fog más előtt alárendelt lenni. Azt csak a nagyon félős vagy barátságos kutyák teszik. Soha ne akard más kutyáját próbálgatni vagy parancsolgatni neki.
2010. febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot !
2010. febr. 8. 23:23
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

a kutyákkal szembeni viselkedést tanítják sok helyen .

a szakemberek szerint a nyugodt megfontolt viselkedés egyértelmű jelzés a kutyának, tök mindegy hogy kié !

karok a test mellet,vagy a mellkas előtt, nincs szemkontaktus, és csak akkor odafigyelni ,ha már a kutya közelít.

ha nincs kutyád,akkor sem árt ha tudod kezelni

2010. febr. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!