Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vakarja gyakran a fülét...

Miért vakarja gyakran a fülét hosszúszőrű kutyám?

Figyelt kérdés
Sokszor még éjjel is vakarja. Van, hogy bűzös is a füle, és barnás váladékos, olyan , mint az olaj. Kapott fülcseppet rá, a vakarás viszont megmaradt. Volt, hogy kiszedtem a szőrt belőle, akkor kicsit csitult, de mindig vakarja. Mitől lehet ez?
2010. febr. 7. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Doki mit mondott? Általában vmi irritáció okozza pl.: ha belement vmi a fülébe! Orvoshoz kell vinni mert el tud mérgesedni a fülgyulladás :S Én a helyedben elvinném másik dokihoz is.
2010. febr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak is ilyen problémája volt. Dokira már kb. 100 ezer forintot költöttünk :S Maga a kutya 8 hetesen került 120 ezerbe... A doki megvizsgálta, kenetet vett, és azt mondta, hogy baktérium van a fülében, amit csepekkel kezeltem, plusz naponta 2-3-szor betadine-nal áttörölgettem a fülét a cseppentés előtt. Azóta megszűnt a probléma, bár a kezelés 2 hónapig tartott...
2010. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet fülatka, lehet gomba, de ha lógó fülü, lehet, csak befülled neki. Néha segít a gyógynövényes fültisztító, de legjobb lenne orvosnak megmutatni. Ha az egyik orvos elbagatelizálja, akkor vidd másikhoz. Ha nem találnak semmit, kérjenek laborvizsgálatot. Nem természetes a barna és bűzös váladék. Nálunk a 3. orvos találta ki, hogy egy sima fülatkája van a kutyámnak. Grrrr
2010. febr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a logófülű kutyáknál ez gyakori.

fülcsepp= fültisztító olaj ?

vagy ez egy síma fülcsepp.

a nedvesség miatt elszaporodnak a gombák,és az élősködők benne.

fülmosó olajjal mosd ki, tisztítsd hetente 2-3 ×.

és pár hét múlva elmúlik, persze pénzbe kerül.

2010. febr. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Doki garrasone fülcseppet írt neki, azt mondta, víztől gyulladt be neki. De már dec. óta nem volt fürdetve,csak alsózuhany, ha sáros. Az oldalát is rágta kb. 4 hónapig, de az elmúlott nála, már a szőr is visszanőtt / azt mondta doki, az rossz beidegződés, de magától szűnt meg, sokat rászóltunk/. A fülvakarás viszont maradt. Tisztítom a fülét, mégis...
2010. febr. 8. 11:25
 6/8 anonim ***** válasza:

másik doki ,másik diagnózis.

lehet atka is.

egy makacs fülgyulladás hetekig tart.

fülcseppet ,és egy szivacsra teszem, majd a szivacsot belenyomom a fülébe.

aztán a füle alatt megnyomkodom,megmasszírozom, ( hallani ahogy az olaj cuppog a fülében )

aztán a kutya kirázza, később pár óra múlva ,pedig egy vékonyabb törölközővel kitörlöm a fülét.

ezt naponta ismételni.

a kutyám fülét 2-3 havonta kitisztítom, így nincs baja.

2010. febr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyan orvos nem vagyok, de mivel volt már nem egy kutyám, bizton állíthatom, hogy víztől nem lesz barna váladékos és büdös a kutya füle. Vigyázni kell, hogy ne menjen bele, mert okozhat kellemetlen dolgokat, de azért ennyire durva nem lesz.
2010. febr. 9. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kiskutyám akkor produkált ilyet mikor toklász ment a fülébe...De akkor fáj is neki, midnenképpen érdemes odafigyelni rá...
2010. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!