Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hagyod, hogy a jólnevelt...

Hagyod, hogy a jólnevelt kutyád húzzon, amikor?

Figyelt kérdés
Amikor kiviszed sétálni és rohan a kedvenc bokrához, villanyoszlopához? Vagy addig is fegyelmezetten kell melletted menni?
2015. jan. 20. 09:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont akkor hagyjam, amikor ő akar dönteni arról, hogy hova megyünk? Kizárt. Amint nem húz, odamehet, ez a megfelelő üzenet, nem pedig az, hogy ha nagyon akar valamit, akkor elkezdhet húzni, én meg majd megyek utána engedelmesen. Legyen már mindegy, hogy öt másodperccel később ér-e oda vagy sem.
2015. jan. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk igazából mindig feszes a póráz egy olyan szinten amikor még egyáltalán nem húzza ki tőből a kezem, de nem is vonszolja maga után a földön a nagy 'lazaságban'. Őszintén szólva nekem az a plusz idő amíg innen elmegyek oda, hogy teljesen laza legyen, felesleges időpocsékolásnak tűnik. Szerintem a kutya nem attől fog irányítani. Tök mindegy milyen feszes a póráz (természetesen kényelmetlen nem lehet), ugyis azt történik amit én akarok. :) Ha a kutya más irányba indul mint amerre én akarom, az csak azért van, mert nem mindig látja, hogy én hova megyek, de egyből jön utánam, szót fogad, ha rájött. Lassan mindegyik kutyám öregkorba lép, de érdekes módon még nem vették át az uralmat a világ fölött ettől. :) Semmi gond velük, szerintem ez nem ezen múlik. Amúgy egy igazi zsarnok vagyok, tehát nem mondhatni, hogy engedékeny lennék, csak lusta a sok felesleges dologgal vesződni (kinek mi a felesleges, szerintem leülni a járdaszélen az, mondjuk nem is lakok Pesten xD kézen állni nem az, hát mindenkit más érdekel). Nálunk a lábnál követés egy engedelmes feladat amit gyakorlás során végzünk, nem várom el a kutyától, hogy napi szinten az alapengedelmesség részeként csinálja. Ha erre van szükség, akkor egyszerűen rövidre veszem a pórázt.
2015. jan. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont az a jólneveltség lényege, hogy akkor sem húz a kutya, amikor valamihez nagyon hamar, nagyon oda szeretne menni, mert mondjuk a futattóból hazafelé nem nagy kunszt az, hogy ne húzzon, ellenben azzal, amikor másik kutya/madár/macska/kedvenc bokra van előtte.

Ha már eleve úgy kezdődik a séta, hogy rohan a kutya, amerre akar, akkor az nem jól kezdődik.

2015. jan. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagyom.Ez is része a jólneveltségnek,már hogy nem vontat oda,ahova akar.Lábnál jön,és amikor elengedem,oda megy ahova szeretne,addig,amíg nem hívom.Viszont fontos,hogy tudjon mozogni,vagy szabadon,vagy futópórázon amikor elengedem.
2015. jan. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok, a póráz nem csak azért lehet feszes, mert a kutya el akarja dönteni, hogy hová megy. Nálunk arra megyünk amerra én akarok mégis feszes egy kicsit a póráz. Egyszerűen neki gyorsabb a tempója mint nekem, engem nem zavar.
2015. jan. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha gyorsabb lenne a tempója, akkor egy idő után húsz méterrel előtted menne, nem? Annak ellenére, hogy feszes a póráz, pont ugyan olyan a tempója, mint a tiéd, csak éppen húz...
2015. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Fúú, nem, én ettől vagyok a legidegesebb. Mikor jön mellettem szépen és egyszer csak odaránt egy fához... na én olyankor visszarántom, megállok, behívom láb mellé, kérem a figyelmét, és majd csak ezután mehet oda a fához/oszlophoz, stb.... Egy idő után megszokja, hogy előtte rám kell figyelnie és nem vontathat oda, de aztán elviszi a párom sétálni, aki meg nem nagyon foglalkozik vele, hogy rángatja, így akkor borul minden, főleg ha hosszabb időn át valamiért ő viszi és nem én.
2015. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csak kivételes esetben :)

Mikor kint vagyunk a Margitszigeten és rövid, 1,5 méteres pórázon van, akkor egy kicsit húzhat. Amikor ráteszem a 6 méterest, na azon nem, bár alapból a hosszú pórázon nem is húz, max amikor a végére ér de olyankor meg hátraarc és jön vissza felém.


Ha meglátja a tesómat az utcán (nem velünk lakik) akkor is húzhat egy kicsit.


Meg a futtató... A kapu előtt 1-2 méterrel már (ill. még) nem bírja kontrollálni magát, úgyhogy ott már hagyom (egyébként is rengeteget javult, régebben már akkor mozdony fokozatba kapcsolt amikor arra fordultunk a séta elején amerre a futtató van). Viszont a kapun nem rongyolhat be előttem, szépen mellettem besétál, nem tolakszik :)

2015. jan. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


2-es válaszolóval egyébként egyetértek, nálunk sem jönnek láb mellett végig a kutyák, kiengedem őket előre, de nem húzhatnak, vagy ahogy a kettes is fogalmazott, nem lehet kényelmetlen már a séta/a feszes póráz.

A párom is olyan, hogy szinte mindegy hogy megy a kutya mellette/előtte, a lényeg, hogy a-ból b-be eljusson :D

Ha már nagyon húzza vagy valami, akkor rászól, visszarántja, stb, (ami engem egy kicsit zavar, mert én nem szeretem ha nagyon húz, de ez én vagyok), aztán mennek tovább.


Mikor azt mondják, hogy a kutya a vezető, mert előtted megy, ez egy baromság! Nézzük csak meg a szánhúzó kutyákat és egyéb hasonló sportot...

2015. jan. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem húz, csak feszes a póráz. Szerintem van különbség a kettő között. Nem akarja elérni, hogy arra menjünk amerre ő akar, pontosan arra feszül egy kicsit a póráz amerre én megyek. És igen, amikor elengedem, nagyon gyorsan 20 méter lesz a távolság köztünk, mert neki ilyen a tempója, megy előre amíg nem mondok neki mást. Engem nem érdekel, a világ nem dől tőle össze, mindig azt csinálják amit én akarok, soha semmi probléma nincs velük, engedelmes vizsgájuk van, mindig szót fogadnak, nem rosszalkodnak, akkor meg? :) Ezek a dolgok olyanoknak jók, akik maguktól nem tudják uralni a kutyát és kicsit a szájukba kell rágni. Aki vezető személyiség annak nem kell centivel méregetni, hogy mennyire feszes a póráz. Különben engem idegesítene is ha túl laza lenne, kényelmetlen érzés.
2015. jan. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!