Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehet ebből gond?...

Szerintetek lehet ebből gond? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy szeretnék egy Német juhász kölyköt már lassan egy éve. Egy kant.

Ha minden jól megy akkor Március környékén veszek egyet. Az lenne a kérdésem hogy ha a kutya megvételre kerül akkor az nem gond számára hogy délelőtt suliban vagyok, nyáron meg (remélem) dolgozok. A meló az 10-12 óra. (reggel 7-től este 7-ig.kb ) Azt szeretném tudni hogy ezen feltételek mellet tudok-e egy hűséges megbízható kutyát nevelni?

Természetesen foglalkoznék vele rendesen.



16/F vok


2010. febr. 6. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok függ attól, hogy panelban lesz-e a kutya vagy udvaron. Panelban reggel 7-től este 7-ig nem fogja bírni. Vagy a családtagokra hárul a feladat, de akkor felejtsd el, hogy téged fog tekinteni falkavezérnek. Ha udvaron lesz, "önellátóbb" lesz egy bizonyos értelemben, kell hagyni, hogy határozza meg a területét s akkor ok. Etesd csak te, és sokat foglalkozz vele akkor jó lesz. Penelban nem tudom ezt elképzelni.
2010. febr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

szerencsére nem panelben lakom.

házban lakunk és van egy félhektár terület.

úgy gondoltam hogy egy ketrecet szánok neki amelyből gyakran lesz kint. inkább éjjelre lesz bezárva, na meg amikor nem vok otthon.

ketrecbol is kb 4 negyzetmeterre gondoltam

2010. febr. 6. 23:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez így jó is lenne. A ketrec lehet nyugodtan nagyobb is.

Ha márciusban megveszed, nyárig egészen jól összeszoktok s nem fog neki ártani ha a két hónap alatt kevesebbet fog látni. Különben is nyáron sokáig van világos, így 7 után is lehetsz vele normálisan. Esetleg hétvégén majd kárpótolod hosszú túrával, gyakorlással.

2010. febr. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok híve a ketrecnek, főleg hogy éjszakára legyen benne mikor lényegében betörőkre kellene vadászni, meg ha öreged többet lesz otthon mint te akkor ő lesz a falkavezér.
2010. febr. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg az elsőt kérdezném, vagy mondanám, nálunk a helyzet úgy van hogy vagyok én édesanyám és a kutya, és én szándékosan nem etetem meg a kutyát, azt csak anyu szokta, mert sztem így azért rögződik a fejében hogy ő az utolsó a rangsorban, most ez az elmélet hülyeség??? válaszod köszönöm előre is, nem vagyok kiképző csak egyszerű gazda ezért nem kell leoltani elsőre:DDD
2010. febr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 2-3 hónapos koráig naponta 4x etettem a kutyámat, 6, 11, 16 és 21 órakor, magyarul ebédidő helyett hazajöttem a munkából kutyát etetni, utána fél éves koráig naponta 3x, de akkor is haza kellett jönnöm. Szerencsére 10 percre van a munkahelyem. Persze azt is túlél a kuty, ha nem kap napi 4x enni, de azért jó lenne, ha valaki, szomszéd vagy akárki esetleg be tudna segíteni.


Utólsónak: Nem jól csinálod. Igy csináld:

[link]

2010. febr. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindent leírtak az előző válaszolók, csak annyit hadd tanácsoljak: a németjuhászok között különösen gyakori a diszplázia. Csak megbízható helyről, szűrt kölyköt vegyél meg!
2010. febr. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
02:34 nek: nálunk ez teljesen bevált eddig a kutya teljes mértékben hallgat rám, és elismer mint falkavezért sztem, ha mondom valamire hogy nem egyből beletörődik és ott hadja, legyen az egy nagy darab csont, és ha szidom, mert rosszat csinált édesanyám mögé szokott elbújni hogy védjemeg:))), olyankor még kicsit mondom neki, aztán ott hagyom. Így is érzi hogy édesanyám feljebb van a rangsorban mint ő. Nem egy szakirodalmi módszer, de nekünk bevált, amerikai buldog+stafford keverék így nem árt ha tudja hol a helye. HA van ellenvéleményed meghallgatom szívesen.
2010. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne zárd be. Nekem is Német juhászkutyám van, és én 17/lány vagyok.

Itt egy kép róla: [link]

Nekünk is hasonlóan nagy területünk van, és teljesen rossz, ha bezárod. Tanítsd meg neki, hogy mit szabad, és mit nem a kertben. Nekünk az első hónapban a locsolócsővel, a kerti asztal párnáival, a grillsütővel, a szerszámoskamra ajtajával és a saját kosarával voltak némi problémáink. Ezeket megtanítottam neki, és teljesen jól elvolt. Az éjszaka hadd legyen az ő ideje. Hadd járhassa a területét, hadd vadászhasson betörőkre, idegenekre, és hadd csinálja azt, ami a feladata: védeni a gazdát és a házat. Csak és akkor tudsz jó viszonyt kialakítani vele, ha azt érezheti, hogy teljesítheti a feladatát, képes őrizni és megvédeni téged. Ha reggel úgy mehet oda hozzád, ha kimész hozzá hogy "hé,képzeld, éjszaka két görényt kikergettem, ugye, milyen májer vagyok?" Ha nem vagy otthon, ugyanezt mondom, hadd teljesíthesse, amit az ösztönei vezérelnek neki, és mindezt egy ketrecben nem fogja tudni megcsinálni. És amúgy is, egy fiatal, életerős, aktív, éber juhászkutyának semmi keresniavlója reggel héttől este hétig egy ketrecben. Ha azért zárod be, mert nincs/rossz a kerítés, akkor ennyit erről, a kutyádért még ennyire sem vagy képes, hogy megcsináld a kertítést. Mielőtt bárki elkezdene hőbörögni, én is magam foltoztam be egy helyen a kerítést, mielőtt megérkezett a kutyus, pedig lány vagyok.

A kutyámmal hetente háromszor járunk kiképzésre, ezt ajánlom neked is, mert nagyon-nagyon hasznos, és elég sok energiát levezet nálad és a kutyádnál is. Ha esetleg nem jön össze, akkor vegyél egy kutyakiképzős könyvet és böngészd át. De persze a rangsort is tisztázni kell vele, mindenképp. Természetesen minden rajtad múlik. Ha mindent félreteszel a munka mellett, azaz már hét óra tízkor nyitod a bejárti kaput, és azonnal mész a kutyáddal, csinálod a feladatokat, dobod a labdát, húzod a kötelet, mész sétálni, satöbbi, nem pedig elmész bulizni, haverokkal, ottalszol, iszol, éjszakáig strand és hasonlók (jól tudom, milyen ez, mert ugyanannyi idősek vagyunk), és teszed ezt azért, mert egy hűséges, odaadó, szerető barát vár rád a kapuban és ott ül, ha nem jössz. Én is rengeteg dolgok adtam föl, hogy a kutyámmal lehessek, és 150%-os a visszatérítés.

Egy szó, mint száz, be ne zárd azt a kutyát, és csak rajtad múlik minden.

2010. febr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!