Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt hallottam, hogy ha egy...

Azt hallottam, hogy ha egy szuka kutya sosem szül, akkor valami baja lehet tőle. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves szuka kutyusom, keverék, kb. 25 kg. Azt hallottam, hogyha nem szül soha, akkor beteg lehet tőle. Van ennek valami valóságalapja? Előre is köszönöm a választ!
2010. febr. 6. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz a kutyusnak ,ha nem szül. viszont előfordulhat nála tüzelés után álvemhesség, amiből következhetnek komolyabb problémák. szerintem vidd el egy ivartalanitó mütétre, igy megkiméled a kutyust is minden lehetséges betegségtől, magadat meg az évenkénti 2-szeri cirkusztól:)))
2010. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Ilyenről még nem hallottam, hogy bajuk lehetne tőle, de ún. "álterhesség" előfordulhat kutyusoknál, legalábbis ezt olvastam egyszer. Hogy ennek mennyi a valóságalapja, arról nincs infóm, mert sose volt még ilyen gond a kedvenceimmel, de ettől nem hiszem, hogy bajuk lenne.
2010. febr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5%
Én csak annyit hallottam, hogy szülés után megkomolyodnak vagyis nem lesznek olyan játékosak
2010. febr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2010. febr. 6. 21:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mítosz: Legalább egyszer hagyni kell szülni őket ivartalanítás előtt.


Tény: Semmilyen átgondolt, biológiai alapja nincs ennek az állításnak. Nem kell, hogy megszüljön, nem tudatosul bennük az „anyaság öröme”, az ösztöneiktől hajtva párzanak és gondozzák kicsinyeiket, majd később ugyanígy, érzelgősségmentesen verik el őket a maguk közeléből.

[link]

2010. febr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

nehogy félreértés legyen, leszögezném, hogy álvemhes akkor is lehet, ha már szült a kutya.

Vemhességgel nem lehet semmilyen betegséget kivédeni.

De ivartalanitással viszont igen!

2010. febr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja sem lesz. Ha szül, akkor utána jöhetnek az álvemhességek, gennyes méhgyulladás és a daganatok. Ezeknek sokkal nagyobb a kockázata náluk, hisz a fokozott hormontermelés elősegíti az ilyen jellegű problémákat. A legjobb döntés az ivartalanítás a kutya egészsége szempontjából.
2010. febr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Én is az ivartalanításon gondolkozok, de csak akkor, ha jobb idő lesz (kinti kutyáról van szó, bent nem tud viselkedni :):) )
2010. febr. 7. 11:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezért jó ivartalaníttatni.
2010. febr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hidegben amugy sem jó, sokkal lassabban gyógyul a seb.
2010. febr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!