Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális? Vagy csak az én...

Ez normális? Vagy csak az én kutyám csinálja így?

Figyelt kérdés

Elé teszem az ételt, először csak néz rám, majd nekilát. Ki vesz egy két szemet a tálból, lefekszik a helyére, és szétrágja majd ugyanez. Van, hogy percekig fekszik, majd feláll és folytatja az evést. Ez normális? Száraz tápot kap, arra is gondoltam, hogy ez a baj. 8 hónapos keverék. Szerintetek jó ötlet lenne, ha felvizezem/vagy tejezem? Akkor jobb étvággyal enne? :S

Köszi előre is.


2010. febr. 6. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki beáztatva is. Tejjel inkább ne, mert sok kutyánál hasmenést okoz a tej. De langyos húslevessel (kockából is főzheted) adhatod neki, úgy ízletesebb. Vigyázz, ne legyen forró és kb. 20 percig ázzon a táp a levesben/vízben, hogy jól fölpuhuljon.

Amúgy nem mondanám nemnormálisnak, inkább rossz szokás.

2010. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem átlagos, de jobb, mint az én kutyám, aki amint megkapja a kaját meg is eszi. Kb. fél perc alatt. Szét se rágja... ://
2010. febr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom hogy milyen tápot kap a kutyus! De mi így jártunk bementünk a boltba és vettünk pedigreét hogy milyen jó nevű kutyatáp majd biztos beválik, és nem is olcsó, majd odaadtuk neki egész nap ott volt előtte csak nyammogta! Elfogyott nagy nehezen és megint elmentem a boltba de elfogyott!Így választottam neki a Friskies kutya tápot! na ezt úgy imádja ezt nem lehet előtte hagyni mert amennyit adok neki úgy mind be is habzsolja!!! Szerintem csak porbáj tápot váltani hátha csak egyszerűen nem ízlik neki!
2010. febr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyusod picit unja csak a tápot. Próbáld meg keverni a tápot a házikosztal.Gondolj bele te sem szeretnél minden nap spagettit enni hiába finom.:)
2010. febr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyém a következőt csináéja (kapaszkodj meg jól):


A tálja az előszobában van. Kivesz belőle egy szem száraztápot, átszalad vele a konyhán keresztül a nappaliba, ahol mi vagyunk, majd megeszi. Utána kiszalad a következő szemért, azt is behozza, majd a nappaliban eszi meg...

2010. febr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég! Azt hittem, ez a társaság egy picivel tájékozottabb! A kérdésre érkezett összes válaszoló kutyájával gondok vannak, méghozzá rangsorproblémák! Senkinek nem tűnik fel? Jan Fennell, mi?

Csúnya, berögzött esetek, és ezt a gazda mosolyogva és dicsérgetéssel nézi! Jesszus!

Nézzük meg közelebbről a rangsort. Van az alfahím, és az alfanőstény, ez mindegy, és alatta állnak a falkatagok. Mit tehet meg az alfaállat? Azzal a nősténnyel párosodhat, amelyikkel akar,a legjobb helyen alszik, a falka közepén, de általában ő védi meg a falkát. Joga van befogadni új, és elűzni régi falkatagokat. A falka által elejtett zsákmányból ő eszik először, és annyit, amennyit akar, és ha bárki megzavarja, az illetlenkedőt akár meg is ölheti. Ha esetleg otthagyja a zsákmányt egy kis időre, addig nem ehet belőle senki, amíg ő át nem engdte másoknak, ezt a testbeszédével jelzi. Mit csinál egy alacsonyabb falkatag? Ahogy hozzájut a zsákmányhoz, teleeszi magát, nem mozdul el a zsákmány mellől, ameddig nem ette magát tele, és legszívesebben el sem menne a kaja mellől, de egy idő után elűzik onnét. Mit csinál a kutyánk? A falka által elejtett zsákmányból ő eszik először (a gazdi odarakja elé a kaját), és annyit eszik belőle, amennyit akar(ha az két szem, akkor annyi), és nyugodtan magára hagyhatja a kaját, mert tökéletesen biztos benne, hogy az alacsonyabb rendű falkatagok(gazdi, családtagok, vendégek, stb.) nem mernek belőle enni (elmegy és befekszik a helyére, átszalad a fél házon...???!!!).

Most már föltűnt, hogy komoly bajok vannak?

A kutya otthagyja a tálját, mert tökéletesen biztos, hogy nem fogja senki sem elvenni, mert ő nem adott rá engedélyt. Majd visszamegy, és egyértelműnek találja, hogy az étel ugyanott várja. {" Na öcsikéim, nekem nem frankó itt enni, sokkal jobban tetszik, ha azt a két szemet ami a számban van, a helyemen rágom el, de aztán itt várjon ám ha visszajövök!"}. Jó ez így? Szerintem nem!

Így kéne: {Juhéé, az alfaállat(a gazdi), adott nekem ételt, gyorsan megeszem az utolsó szemig, mert nehogy jöjjön valaki, aki elveszi, és miután megettem, szaladok a gazdohoz, farkat csóválok, és kérek egy kis simit!"}.


Egyedül annak a válaszolónak a kutyája van rendben, aki írta, hogy befalja a kaját, meg sem rágja. Persze, nem biztos, hogy jó, ha meg sem rágja, de nem okoz problémát, hiszen a kutyák gyomra erre van berendezkedve. Az alkalmankénti, egyszerre nagyon sok élelemhez van hozzászokva. Hát nem? Hetente elejtett a falka egy szarvast, és mindenki teleette magát.


És mi az, hogy unja már, meg nem szereti, meg ezek? A kutyának azt kell ennie, amit eléraknak. Természetesen, a gazda mivel értelmes lény, tisztában van vele, hogy jó minőségű, a fajtának és a mozgásigénynek megfelelő, kiegyensúlyozott tápot biztosítson a kutyája számára, de ezt az eb nem érti, a kaja az kaja. Ez színtiszta rangsorprobléma, ilyen nincs, hogy nem eszi meg mert nem szereti, meg mert unja. Volt ilyen a falkában, hogy "bocsi, én nem szeretem a szarvast, és megyek, fogok egy nyulat inkább"? Hát nem volt!


A megoldás egyszerű, ahogy a kutya őrizet nélkül hagyja a a tálat, elvesszük előle. Ha csak beleszagolt, ha elvett két szemet, ha csak félig ette meg, de otthagyta elvesszük. Ha elfordul tőle, elvesszük. Hiszen nem ő falkavezér! Ahogy otthagyta a a zsákmányt, a többi falkatag megrohamozta és elette előle. Így helyes! Meg fogja tanulni, hogyha otthagyja, elveszik. Egyben meg fogja enni az egészet.


Észre kell venni a gondokat, lehet hogy ma még csak otthagyja a tálját, de holnap megharapja a kisgyereket és holnapután megharap, ha ki akarod venni a helyéről.

2010. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az én kutyám akármit kap fogja magát elviszi valhova leül mellé, és beveszi a szájába megforgatja kirakja, ha a másik kutyánk közelít rámorog. Volt olyan hogy odaadtam neki egy darab lecsókolbászt (nem hiszem hogy azt ne szeretné) aztán elmentünk otthonról. ez délelőtt volt. Délután hazaértünk láttam ohgy még mindig ott ül felette. Úgy felidegesített hogy odamentem elvettem tőle és inkább a másik kutyának adtam. Persze ő egy haraps és már le is nyelte. SZtem ő meg se rágja a kaját. De mondjuk ha enni adunk nekikeste mikot tápot kapnak addi gnem kezdenek el enni amíg azt nem mondom hogy ehetsz.
2010. febr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!