Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek a kutyámnak fejhámot?

Vegyek a kutyámnak fejhámot?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos golden retrieverem.15 éves vagyok és félek hogy ha a kutya megnő akkor el fog rángatni ha valamit meglát.Érdemes fejhámot venni neki,akk tuti megtanulja a láb mellet jövést?Tanítom a láb mellett követésre már megy póráz nélkül is,de csak akk reagál a lábhoz parancsra ha tudja h van nálam kaja.Tudja az ül,fekszik,gyere,helyedre,pacsi parancsokat.Előre enged az ajtón és csak akkor eszik a táljából ha megengedem neki,addig meg néz szépen.Csak felnőtt korában lehet baj,mikor nem tudom majd csak úgy fél kézzel elránti egy földre dobott kajától vagy ha barátkozni akar minden kutyával.
2010. febr. 6. 19:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és ha valaki már használt ilyet akkor tapasztalokat is írhattok!Valaki tudja hogy mennyibe kerül egy ilyen,és hol lehet venni?Ja és hogy van egy testvérem is,aki 11 éves és ő is zsereti sétáltatni,de ha elkezdi húzgálni nagyobb korában akk repül utána,ezért is vok kíváncsi a fejhámra.
2010. febr. 6. 19:12
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgozom haltival is, ezért tapasztalatból beszélhetek.

Arra nagyon jó, ha rajta van a kutyán, akkor tudja, hogy szépen kell menni. Viszont nagyon finoman kell bánni ezzel az eszközzel, mert ha a kutyát rántod, vagy ő ránt egyet, akár a nyakát is eltörheted. Tehát tapasztalt kézbe való és nagyon oda kell figyelni a használata közben. A kutyát is szoktatni kell hozzá, ugyanúgy, mint a szájkosárhoz, mert vannak kutyák, akik nem szeretik és le akarják cibálni magukról.

Azt mondhatom Neked, hogy attól, mert haltizol, nem fog megtanulni láb mellett menni, amint leveszed róla, ugyanúgy húzni fog. A láb mellett követés megtanítását nem helyettesíti semmilyen eszköz, ezt türelemmel meg kell tanítani. A haltiból jó reklámot csinálnak a gyártó cégek és így reklámozzák, hogy ezzel meg lehet tanítani. Hát nem, a fent leírt okokból. Egyébként valójában a halti egy korrekciós eszköz, semmint a lábnál követés tanítását szolgálja. Ha a kutyádon nehezen van kontrollod, mikor szembe jön veletek másik kutya, ember, akkor hasznát lehet venni, hogy magunkra irányítsuk a kutya figyelmét, el a "kiszemelt" dologtól. Ezért elsősorban viselkedés problémás kutyáknál javasolt a használata és mivel általában kényes szituációkban kell alkalmazni, ezért is kell a tapasztalt kéz.

A kistestvérednek pláne nem javasolnám, azt gondolom, egy 11 éves kisgyerek még nem rendelkezik azokkal a helyzetfelismerési képességekkel, amikkel alkalmas lenne arra, hogy haltival sétáltasson egy (ekkora) kutyát. Egyáltalán, nem biztos, hogy jó ötlet neki egyedül sétálnia a kutyával. Ezzel nem megbántani akarlak, de mi van, ha jön egy másik kutya, akivel a tiétek összetűzésbe kerül? Mit tenne akkor a kistestvéred? Nem tudom, ilyenkor vele szoktál-e menni, de azt javaslom, egyedül ne sétáljon a kutyával, sem haltival, sem anélkül. Neked pedig azt tanácsolom, hogy ne a haltival próbálkozz, inkább fejleszd a kutyával tökélyre a láb mellett haladást és törekedj arra, hogy legyél a falkavezér, tiszteljen a kutyád, így nagyobb lesz a kontroll fölötte.

Itt egy jó könyv, ezt olvasd el:

*****

Remélem segíthettem. :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Nem azért gondoltam a haltira mert problémás a kutya,ha séta közben szólok neki akkor felnéz.És nem húz.A Fennel könyvet már elolvastam,és alkalmazom is a módszert.A családban rám hallgat a legjobban,mert én tanítítom.Akkor nem veszünk neki haltit,inkább minden nap tanítom a lábhoz-ra.Testvérem nem szokta sétáltatni,csak leszalad vele a ház elé mikor hazaér suliból,hogy pisiljen, és mikor én hazaérek akk viszem el hosszú sétára.
2010. febr. 6. 19:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kell neki, nekem is goldenem van és nemhúzza a pórázt és kedveli a macskákat meg a kissebb állatokat, de vadáskutya.Nekem a kutyám szabadon szokott menni és ha meglát valami madarat akkor sincs semmi. Ha jól nevee és megtanítasz neki minden parancsot akkor minden jó lesz.

2010. febr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!