Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rá lehet szoktatni valahogy...

Rá lehet szoktatni valahogy erre egy kutyát?

Figyelt kérdés
Mindig sietek,amikor reggel nagy nehezen korán felkelek,le kell vinnem,de mindig elkések,nincs időm a hosszú kutyasétára.Amikor hazajövök a suliból akkor is tanulnom kell vagy egyéb dolgom van,és akkor is min egy 5-10 percre tudom csak levinni.Nincs olyan megoldás,vagy nem lehetne arra rászoktatni,hogy ha kimegyünk egyből elvégezzen mindent? Mármint teljesen...és mindent...értitek? Szeretnék vele több időt törődni,és senki ne merje azt mondani,hogy ajándékozzam el,vagy nem nekem való,mert esténként hatalmasakat szoktunk sétálni fél városon keresztül.Ötletek?Tippek?
2010. febr. 4. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Lehetetlent ne kívánjál, nem tehet szegény arról, hogy neked mindenhová futnod kell. Talán kérhetnél segítséget családtagtól vagy ismerőstől. Ez még nem jutott eszedbe ?
2010. febr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
20 percet azért eltölthetnél vele lenn, 10 perccel korábban kelsz, meg 10 perccel később kezdesz tanulni...szerintem nem olyan nagy szám... este meg nagy séta:)
2010. febr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát majdnem mondtam, de kérésedre nem. :D

Amúgy. Én is van, hogy sietek munkába és nincs mindig idő arra korán reggel, hogy órákig játsszunk, ez estére marad. Ezért megtanítottam a kutyám jelszóra végezni a dolgát. Amúgy nagyon egyszerű volt, mikor pisilt vagy kakilt, mindig mondogattam közbe neki, hogy "okos, pisi, okos, pisi" vagy ugyanez kakival. :D És közben dicsértem. Néhány hét múlva teljesen véletlen észrevettem, hogy mondtam neki, "menj pisilni, pisi" és ment pisilni! És ez azóta így megy, szóra elvégzi! :)

2010. febr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is megtanítottam a kutyámnak. :D Ugyanúgy ahogy az előző. :D Mikor csinált valamit, akkor mondtam neki, hogy pisi kaki, meg dicsértem, jutifali stb... Azóta ha mondom neki, hogy pisikaki akkor rögtön elkezd szaglászni. :)))
2010. febr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, még annyi, hogy szerintem se lenne nagy szám 10 perccel korábban kelni...
2010. febr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is tudja, mit jelent és ha kérem (és kell is neki), akkor odajön és pisil. Pl. utazás előtt megkérem, hogy legyen olyan kedves, mert nem fogunk megállni. Kerti kutya, így alapesetben akkor csinálja, amikor csak akarja, de megy neki felkérésre is. Mondd neki, amikor csinálja és akkor meg fogja tanulni.
2010. febr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyám kéredzkedik, ha dolga van, és olyankor azonnal el is végzi a dolgát. Mondjuk nálunk mindig van itthon valaki, szóval nincs olyan, hogy órákig tartogatnia kellene. Sétálni is visszük minden nap, de annak soha nem volt köze a wc-zéshez. Praktikusabb is, hogy a kertben végzi el a dolgát, és nem az utcán kell felkapkodni a végterméket. Errefelé a kertvárosban nemigen vannak kukák, és nem szívesen sétálnék órákat egy kupac szarral a zsebemben.
2010. febr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a reggeli korán kelésed megértem, mert én sem tudok felkelni hamarabb, hiába akarok. :D De szerintem délután nyugodtan viheted kicsit nagyobb sétára... szegényke, biztos rossz neki! Pisilnie kell, mozogni akar, kakilnia kell, és veled is akar lenni. Szerintem elég, ha a délutánit kicsit megnöveled, nem történik semmi, ha 15 perccel később kezdesz tanulni. :)
2010. febr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagy dolog 10 perccel korábban felkelni reggel, és 10 perceel tübbet sétálni vele délután...


Amúgy csatlakozom több előttem szólóhoz, én is megtanítottam a "pisilni" és a "kakilni" szót a kutyámnak. Kicsi korában addig ismételgettem, miközben csinálta, hogy összeköttötte a cselekvést a szóval. Ma már vigyáznom is kell, hogy élő beszédben egyik szót se használjam, mert a Kutty azonnal ugrik és szalad azz ajtó felé. :-) Odakint is elvégzi a dolgát vezényszóra, ami nagyon hasznos lehet olyankor, amikor pl utazunk valahová és sietni kell.

2010. febr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2010. febr. 4. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!