Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szkotassunk ossze egy...

Hogyan szkotassunk ossze egy 4honapos es egy 6 hetes kutyat?

Figyelt kérdés
Van egy 4 honapos amerikai bulldog fiu kutyam, aki nagyon durvan jatszik, nagy es nehez. Ma vettunk egy 8 hetes lany amerikai bulldogot, de a nagy kutya eleg vadul ugrana ra, es jatszana vele. Nem merges ra meg nem bantani akarja, csak felek, hogy olyan durvan kozeledik a kicsihez h annak baja lesz. Ha a kanapera teszem oket es ott ulok veluk, es modnom a nagynak, hogy finoman akkor kedves, de ha bele feledkezik a jatekba eldurvul, igy hat nem lehet oket kettesben hagyni. Na de mennyi ideig? Hogyan tudnam meggyorsitani ezt az osszeszokasi folyamatot?
2010. jan. 31. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

csak tippelek, de elég kicsi az esélye annak, hogy a nagyobb kutyus komolyabb kárt tegyen a piciben. ismerem a bulldogokat jól, és tudom, hogy milyen szertelen buldózerek, de egy pici kuyának még nagyon rugalmasak a csontjai, meg a bulldi eleve úgy van 'kialakítva' hogy a nagy bőre miatt a teste kb megközelíthetetlen harapással.


szerintem figyeld őket, de hagyd nyugodtan, hogy a nagy durvuljon. a kulcskérdés az, hogy ha a kicsi nyüszít, vagy csak nyikkan egyet, akkor elengedi-e a nagy. ha igen, akkor nincs semmi baj, nyugodtan egyedül hagyhatod őket.

fontos a picinek is, hogy megtanulja, hogy ha valami már túl sok neki, akkor hanyattfekvés, és nyüszítés a megoldás, és a nagynak is, hogy megtanulja, hogy ha valaki hanyattfekszik és nyüszít, akkor azt elengedjük.

2010. jan. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Akiteki ***** válasza:
A 6 hetest vidd vissza az anyukájához, mert még ott a helye legalább 2 hétig. Ha utána elhozod, simán össze lehet már ereszteni a másik kölyökkel.
2010. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszi a kommenteket. A kicsit sajnos nem tudom visszavinni mert igyis ez volt az utolso idopont ameddig ki tudtuk tolni az elhozast... Akinel szuletett mar 1 hete rank akarta sozni... Az osszes testvere mar az uj gazdanal volt... Ennyire nem kellhet valakinek a penz... Mondjuk a masik kicsi is 6 hetes volt amikor eljott, aki most mar nagy 4 honapos dog, de o sokkal nagyobb volt ennel 6 hetesen. Bar a masik az fiu, nem tudom h ez mennyire donto. ( Ebben az orszagban ugy tunik h mindenki 6 hetesen adja ki a kolykoket, elso oltas es feregtelenites utan adjak el, ami nekem uj volt, (tobb helyen is lattam mert, kimondottan ezt a fajtat kerestuk, es jartunk mashol is.) de hat megkuzdok a feladattal, mert imadom oket. Ha en nem hozom el eladjak masnak, mert volt tobb jelentkezo. 1 het alatt 3x telefonaltak, hogy mikor megyunk mar erte)....

Az a baj ezzel a kutyaval, hogy ha belemelegszik a jatekba akkor elszall az agya. Amikor osszengeded oket akkor a nagy az elejen kedves meg finoman harapdalja a kicsit, aztan amikor a kicsi visszaharap a nagy bedurvul, harap, meg allandoan ra akar ugrani a 20 kilojaval a kicsire. Azt sem nagyon kedveli ha a kicsi az en kezemben van mert feltekeny, meg a paromra is, ha o atolel egybol kozottunk terem. Gondolom meg meg kell tanulnia, hogy nem csak o letezik mar, es hogy a kicsivel finoman. Ezert nincs osszeengedve a macskaimmal, mert azokra is durvan ugrott. Mondjuk azt latom rajta, hogy nagyon orul a kicsinek, es allandoan menne a kozelebe. Ha kulon zarom oket, es kesobb viszem a nagyhoz akicsit akkor puszilgatja egybol, de remelem, hogy 1 heten belul egyutt aludhatnak. Majd meglesem, hogy mitcsinalnak, amikor ugy gondoljak, hogy kettesben vannak, mert lehet hogy csak az en agyam komplikalja tul a dolgokat (feltesbol). :)

itt van 2 kep roluk :)

ezen a 4 honapos egyedul:


[link]


ezen 2en:


[link]

2010. febr. 1. 07:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!