Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi bélféreg lehet egy hat...

Mennyi bélféreg lehet egy hat hetes kiskutyában?

Figyelt kérdés

Szerdán hoztam el, akkor már ment a hasa, az állatorvos ma volt nála, kapott féreghajtót és antibiotikumot, azóta hármat már ürített is. Mennyi lehet benne?

Amúgy a közérzete jó, játékos nagyon, a hasmenés is kezd elmúlni.



2014. dec. 5. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni. lehet, csak az a 3 volt. Lehet, a következő ürítésnél jön még. Mindenesetre, gondolom, mondta az orvos, hogy mikor ismételd meg a féreghajtást.
2014. dec. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom, de add neki folyamatosan.
2014. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Ezért nem kell bizonytalan helyről venni kutyát. Az ember még a mobilját is garanciával veszi, szerződéssel, akkor egy kutya miért nem fontos még ennyire sem?

Sok lehet benne, 2 hét múlva kapnia kell a következő tablettát. Addig is gyakran konzultálj az orvossal!

2014. dec. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

először is nem vettük, hanem kaptuk, másrészt az elpusztult okos-ügyes megbízható kutyánk anyjától származik a kölyök egy kedves ismerősömtől.


Garancia egy kutyára? megkérdezném (de nem teszem) hogy rád any(uk)ád kért amúgy garanciát?

2014. dec. 5. 22:26
 5/8 A kérdező kommentje:
bocsánat, ha nem kötekedésnek szántad, akkor vedd úgy, hogy ezt a választ egy kötekedő rosszmájú hozzászólónak szántam :)
2014. dec. 5. 22:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ismerősöd egy szaporító. Mindenki annak minősül, akinek nincs tenyészete, engedélye a kutyája tenyésztésére. Ha egy kutya vemhes lett, akkor lehet ivartalaníttatni. Ha megszületnek a kölykök, azokat, oltatni, féreghajtani, és chippeltetni kell és 8 hetes kor előtt TÖRVÉNYTELEN gazdát cserélnie. Chip nélkül pláne. Ezeket jobb ha tudod, mielőtt kutyát hozol/veszel, és tájékoztasd az ismerősödet is erről.

Mivel a kölyök nem volt féreghajtva, akármennyi féreg lehet benne, senki nem fog neked számot mondani.

2014. dec. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Figyelj csak, beszélj a helyi ebrendésszel, hogy miért nem szedik össze a falkákban járó kóbor kutyákat évek óta, mert azok miatt lett vemhes a szuka. Egyrészt. Ők fajtisztával szerették volna fedeztetni, mert a szuka is törzskönyvezett fajtiszta díjnyertes vizsla, így nem fogják ivartalaníttatni.


Ráadásul az előző kutyánk abba pusztult bele, hogy a kóbor ebek szétszedték a kerítést (mielőtt azt gondolnád, hogy kertvárosban lakunk 1800 négyzetméteres a telek) és kicsalták a kutyánkat, akit elütöttek. Az ebrendészt hívták ki hozzá, aki állítólag állatorvos mellett kűzdött a kutya életéért, de valójában (szerintem) csak berakta éjszakára egy üres szobába (láttuk) hogy reggelre megmarad-e. Nem maradt meg. De mivel a chipet sem olvasták be állatorvos nem látta.


Szóval ha bajod van, akkor az ebrendészetet hibáztasd, mert fizeti az önkormányzat, kutyát mégse nagyon fognak be, évek óta ugyanazokat látom itt.

2014. dec. 5. 23:44
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt a kutyát, amúgy amit elhoztunk, most féregtelenítjük, utána "oltva" (hétfőn kap kombinált oltást) majd ha eljön az ideje (ezt az állatorvos ítéli meg) ivartalaníttatva is lesz.


Vannak szaporítók, de a szomszédunk nem az, véletlenül születtek a kölykök. És ahogy írtam, egy fajtiszta jó ivarú német vizslát nem fognak ivartalaníttatni.

2014. dec. 5. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!