Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a 4hónapo...

Hogyan szoktassam le a 4hónapos kutyámat arról hogy az ágyába pisiljen?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne engedd az ágyba,és vidd le sétálni napi 6-8szor is akár,hogy megszokja,hogy kint tud pisilni.
2010. jan. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatal. Még nem fejlődött ki a hólyag annyira, hogy sokáig bírja. (nem tudja a pisit tartani) Nagyobb lesz, nem fogja csinálni. Addig is sokszor séta. Persze később is.
2010. jan. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

sokszor kiengedjük és miután bejött belemászik az ágyába és oda pisil,ez mért van?van egy másik kutyánk is,területjelzés lenne?

köszi a válaszokat :)

2010. jan. 29. 13:00
 4/7 anonim ***** válasza:
lehet h van valami baja és ezzel jelez neked! lehet felfázott! nézesd meg dokival! :)de az én yorkim is csinált ilyet,mikor megjött a hideg.amikor bent pisilt jól megszidtuk amikor kint megdicsértem.és többször vittem le így leszokott róla szerencsére.
2010. jan. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet területjelzés,sőt ezesetben szerintem az.Ivartalanítás?
2010. jan. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem is sok séta és ha odapisil nyomd az orrát oda hogy szagolja meg és mond hogy nem
2010. jan. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:

4 hónapos kutya még nem jelzi a területét.

Az orrát semmiképp ne nyomd bele, régi parasztszokás, értelme semmi, legfeljebb rászokik, hogy nyalogassa, mert azt hiszi, hogy meg kell enni.

Ha az orvos azt mondja, hogy semmi szervi baja, akkor egyszerűen egy rosszul berögzült szokás.

Próbáld meg lecserélni az ágyát, hátha egy másikba nem fog.

És addig ne menjetek be, amíg az utcán vagy a kertben el nem végezte a dolgát. Lehetséges hogy pont azért pisil csak oda, mert a másik kutya a domináns otthon.

Van rá egy példám: szuka kutyám sokáig alárendelt volt a falkában. A két kanom minden görbe fát megjelölt, ő meg nem merte felülírni. Ebből az lett, hogy toporgott a kapu előtt, tényleg, mint mikor nekünk nagyon kell már és foglalt a wc: Menjünk már haza, mert nagyon kell!

A második tüzelés után a kanok behódoltak neki, utána teljesen szobatiszta lett, sőt ő jelölte meg a környék fáit és bokrait.

Ha ilyen van, akkor sajnos én sem tudom a megoldást.

De 4 hónaposan még teljesen nevelhető, akár azt is megcsinálhatod, hogy bejöttök és abban a pillanatban, hogy indul az ágya felé felkapod és kirakod. Jó esélyed van rá, hogy már beindult a reflex és nem tudja visszatartani a vizeletét, ezért kénytelen lesz kinn kiereszteni. Akkor aztán nagy dicséret, jutalomfalat.

Persze mindez csak akkor, ha egészséges és nincs egyéb vizelettartási problémája.

2010. febr. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!