Tanácsot szeretnék kérni kiskutya szorongásának kezelésében. Nemrég fogadtuk örögbe. A menhelyre 6 testvérével együtt került be, ő most 3 hónap körüli szuka. Megsajnáltuk őt ahogy az óljában gubbasztott. Nagyon félénk és bizalmatlan. A farkát sokszor behúzza a lába közé és keresi, a “védelmi pontokat”, pl a ház sarkában, asztal alatt.
Szeretnénk ha sikerülne feloldódnia és teljes kutyaéletet tudna élni.
Mit tanácsolnak, hogyan tudnánk segíteni neki?
2014. nov. 9. 20:36
1/9 anonim válasza:
Mindenképp szakember segítségét kérd! Ha majd kialakul egy erős kötődés benne felétek, javulni fog ez, illetve sok foglalkozással, óvatos szocializációval akár teljesen elmúlhat. Azt esetleg már látjátok rajta, hogy alapból érzékeny, bizonytalan, vagy ez csak az elhanyagolás, eddigi nulla szocializáció miatt van? Ha eleve bizonytalan, gyengébb idegrendszerű, akkor teljesen sosem fog elmúlni ez a félőssége.
2014. nov. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Mindenképpen szakember segítségét javaslom én is, a bizonytalan kutyákat mindig sokkal nehezebb helyrerakni, mint például az agresszívakat.
2014. nov. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
nem akarlak letörni de az egyik ismerősömnek van sok csivavája és az egyik kisebb mint a többiek ráadásul a legaranyosabb is
a kutyusok között meg sem mer szólalni csak ha egyedül van az ismerősöm azt szokta csinálni hogy az ölébe vesz simogatja a többi kutya között hogy érezze ő is fontos de a kutya már 1,5 éves és nem változott
2014. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Naná hogy nem változik, ha bele van simogatva a félés. Neki sem ártana szakember.
2014. nov. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Ha kicsi a kutya, egy ilyen macskaházat csinálhatnátok neki, hogy legyen egy búvóhelye.
Szerintem a bizonytalan viselkedése abból adódhat, hogy a 6 testvére elnyomta és az örökbefogadó napokon mindig annyi ember nyüzsgött és zajongott körülötte. Egyébként németjuhász jellegű, nagy termetű lesz.
2014. nov. 10. 06:02
7/9 anonim válasza:
Mit csináltok a kutyával, ha fél? Általánosságban, mit csináltok vele? Simogatjátok? Sétálni jár?
Attól egy kutya sem lesz szorongó, hogy az örökbefogadó napon elnyomták a többiek. Valószínűleg ilyen félénk, bizonytalan a természete, de megfelelő hozzáállás mellett már rég nem kéne, hogy a saját otthonában az asztal alá bújjon, kölyökről van szó, nem traumatizált kutyáról.
2014. nov. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 A kérdező kommentje:
Néhány napja van nálunk szóval még nem ismerjük teljesen a természetét. A gondozói nem tudták megmondani hogy bántották e őt korábban de szerintem vslószínű hogy rossz tapasztalata volt az emberekkel korábban mert az emberektől tart nem pedig a kutyáktól. Van mellette egy kis termetű idősebb kutyánk és egy szintén menhelyes nagyon nyitott természetű fiatal sztafi keverék akit hozzáteszem egy alkoholistától koboztak el mert verte. A sztafi kutyánkat követi ,úgymond pótapja lett. Azt reméljük hogy ha a másik két kutyától látja a pozitív visszacsatolásokat felénk akkor majd ő is jobban felenged.
2014. nov. 10. 10:02
9/9 anonim válasza:
Adjatok neki időt. Eltelhet több hét, vagy akár hónap is mire kinyílik. Most amit tudtok neki segíteni, hogy biztosítotok számára egy biztos kuckót, ahova elhúzódhat. Nem kell simogatni,erőltetni a barátkozást. Max ha ő odamegy. Egyelőre figyelni fogja a reakcióitokat és a másik kutyákét. Rá fog jönni hogy nem akarjátok bántani. Amikor etetés van akkor lehet a nevét mondani és hívni, meg fogja tanulni, hogy ez a "neve", erre figyelni kell. Ha már kezd veletek kapcsolatot keresni, akkor érdemes tanítgatni. Mivel még elég kicsi, akár teljesen is kinyílhat. Szakértő segítségét érdemes kérni, mert sajnos egy-egy rossz mozdulat is visszavetheti a feloldódás folyamatát.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!