Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy hét hónapos palotapinc...

Van egy hét hónapos palotapincsim, éjjel lefekvés előtt mindig ugat és alig lehet leállítani! A másik hogy ha hívom szinte sosem jön oda még akkor sem mindig ha jutalmat kap! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyéb nevelési tanácsokat is kérnék!
2008. aug. 13. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák tanítása egyedeknél változik: kit könnyebb, kit nehezebb. A "gyere" egy alapvető parancs, melyből két fajtát érdemes megtanítani: gyere és hozzám. A "hozzám" vezényszó azonnali odajövetelt jelent, viszont a "gyere" nem. Először természetesen a "gyere" szócskával kell kezdeni.

Kezdetben a kutya nevét is mondjuk mindig a parancs szóhoz. Tehát: "Bodri, gyere!" Határozottság - ez mindig ott legyen a hangsúlyodban, de ne tükrözze a düht. Egy finom falatot mutogass neki (pl. virsli), ha szeret játszani akkor labdát, rongyot. Amint a lábad elé ért megkapja a jutalomfalatot. Naponta többször (de minimum 5-6 alkalommal) ismételd meg. Később amikor már a "gyere"-re odajön, fokozatosan elhagyhatjuk a jutalomfalatot pótolva azt egy kiadós dögönyözéssel. Persze még mellette jutalomfalattal is párosíthatod. • A lényeg, hogy tudja, mindig kap valami jutalmat, ha odamegy eléd. • Később elhagyhatjod a nevét is, de a jutalmazást ekkor még ne. Aztán amikor már a gyere tökéletesen (vagyis a második, harmadik szólításra már odajön) akkor párosíthatjuk a hozzámmal. (Gyere, hozzám! Bodri, gyere gyorsan, hozzám!) Később elhagyhatod a "gyere" szót lecserélve a "hozzám"-ra. Aztán egy ideig a hozzámmal is elvégezheted ugyanazokat a fázisokat, amiket a gyerével.

• Addig kell hívni a kutyust, ameddig oda nem jön. •


Az ugatás nagy probléma. Gyakran előfordul. A legjobb, ha éjjel lefekvés előtt kimentek hozzá. Elkezditek dögönyözni, simogatni, jutalomfalatkákkal elhalmozni, tanítgatni. Amint elkezd ugatni rögtön hátat fordítotok és nem törődtök vele. Ha továbbra is ugat zárjátok be egy szűk helyre. 5 perc után engedjétek ki. Ezt addig ismételjétek, ameddig bele nem fárad. Kis termeténél fogva könnyen lehet hurcolászni.

• Határozottság, de sohasem szabad kiabálni. Türelmesnek kell lenni, de a lényeg, hogy ne fordítsatok sok figyelmet az ugatására •

Egyébként kihasználhatjátok az ugatását - megtaníthatjátok "beszélni". Nekem egyáltalán nem ugatós kutyáim vannak. Alig tudtam rávenni őket, hogy ugassanak (terápiás kutya lett az egyikből és a vizsgához szükséges volt). De ezzel együtt tanítsátok meg neki, hogy csöndbe legyen, ha azt kéritek.

Miután kiengedtétek a "szűk helyről" és nem ugat, azonnal jutalmazzátok meg. • Fő, hogy megtudja különböztetni a jót a rossztól és tudja, mit kap és miért. Ez persze idő, míg végre összehozza a kettőt •


Tanácsok

• Sétáltassátok naponta 2-szer, de a legjobb, ha háromszor.

• Játszhasson kutyákkal

• Ismerje meg az embereket


Link:

[link]

[link]

[link]


Ezek kutya nevelési tippek.

Remélem hasznodra lehettem. Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írhatsz privát üzenetet. És elnézést a többes/egyesszám keverésére, de cikkek írásánál így szoktam meg ezért be-be csusszant.

L.

2008. aug. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Kelj föl hozzá,és tanítsd meg neki,hogy nem szabad ugatni,vagyis ne úgy,hogy:Kicsi husika,ne ugassál.Tehát ne ilyen nyünyisen,hanem erőteljesen szólj rá,és csapj a popijára,nekem is ilyen kutyim van,és mostanra jólnevelt.és ha nem megy oda hozzád,akkor is tanítsd meg neki,hogy nem ő az Úr a háznál,hanem Te,és igenis szánj rá időt,és tanítsd meg neki a Gyere ide-t!csak így tudja megtanulni,hisz még kicsi is,így könnyeben tanulnak a kutyák.Öhm..Szobatiszta már?ha nem,én úgy szoktattam rá a kutyámat a szobatisztaságra,hogyha bepisilt/v.bekakilt,akkor föltöröltem egy ronggyal(ez inkább a pisire jellemző),és otthagytam,és megszagoltattam vele,belenyomtam a fejét(ez nem állatkínzás,aki azt gondoná,mert nem durván kell),és ezt egy párszor,és egy idő után megtanulja.De viszont mindig időben kell kivinni pisilni.Persze ha a házban van.A maradsz-ot is megtaníthatod neki,hogyha egy helyben marad,és távolabbra mész,és mondod egyfolytában neki,hogy marad,marad,aztán a végén odahívod magadhoz,és jutalomfalat,és mondd,h ügyes kutya.Később értékeli.

ja.és még valami a gyere idé-hez is...Mutass le a földre,hogyha azt szeretnéd,hogy menjen oda hozzád a kutya.ez fontos.Meg fogja tanulni.Szánj rá időt.Szólj,ha kell még valami.TÜRELEM.

Josy.

2008. aug. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget!!

egyébként szobatiszta és ha bárhova megyünk leül a zebra előtt és addig ott marad amíg azt nem mondom hogy gyere v. indulás.

2008. aug. 14. 16:22
 4/5 anonim ***** válasza:

én azt mondanám hogy fél, ezért ugat.


Próbálj meg bekapcsolva hagyni egy kis éjjeli fényt, vagy valami halk zenét.


A behívás pedig gyakorlás kérdése. de ha egyszer is megszidod behívás után, amikor odament hozzád nem fogja úgy érezni hogy ez feltétlen jó neki. És nem fog odamenni.


Az ilyen hibákat úgy is lehet javítani, hogy nem a nevét kiabálod, hanem sípszóval hívod, jutalmat adsz neki minden esetben, tehát egy másik eseményhez társítod a pozitív megerősítést.


Ezt kezd úgy hogy ha ott van a közeledben egy jutalommal odacsalod és közben sípolsz egyet. A sípszó és a jutalom közti időd fokozatosan lehet nyújtani. rendkívül gyorsan megjegyzi, hogy a sípszó finomságot jelent.


Így a helyzet megfordul és nem a te érdeked lesz hogy odajöjjön hanem az Övé hogy megszerezze a falatot.

2008. nov. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még annyit megjegyeznék, hogy egy félős kutyát szidni, vagy büntetni sokkal többet árt mint használ.


Én nem javasolnám, sem a kiabálást sem a "popira" csapást!

2008. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!