Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehet baj? Felnőtt...

Szerintetek lehet baj? Felnőtt kutya és kölyök cica összeszoktatasa.

Figyelt kérdés
Barátomnak van egy 8 éves foxi keverék szuka kutyusa, és most került a házhoz egy 2 hónapos kiscica. A kutya elég érdeklődő, mikor meglatja csóválja a farkát és nyuszit. A kiscica nem fúj rá és nem is borzolja fel a szoret csak kicsit megijed ha meglatja. Ha lefogjuk a kutyust és odatartjuk neki a cicát hogy megszaglassza akkor lehet baj? Úgy értem van esély rá hogy minden előzmény nélkül megharapja? Egyébként sose bántott egy állatot se, tyukokkal is jól elvan, de nagyon féltem a cicát. Köszi előre is a válaszokat :)
2014. okt. 23. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne fogjátok le a kutyát! Hagyjátok, hadd szaglásszák meg egymást. Ha baj van, akkor lépjetek közbe!
2014. okt. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előzmény mindig van, a gazdának a feladata az, hogy észre tudja venni és közbe tudjon lépni. Lehet pont az lesz a gond, hogy a kutya egyből játszani akar, akkor vigyázni kell, rá ne lépjen a kiscicára vagy meg ne üsse véletlenül.
2014. okt. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez volt, az öreg foximmal.

Nagyon hajtotta az idegen macskákat, de a sajátoktól eltűrte, hogy nekidörgölőzzenek, és bármikor új kismacska került a házhoz, könnyen össze lehetett szoktatni őket.

Egy rendkívül intelligens kuty volt. (Tudom, mindenki ezt állítja a sajátjáról, de ezt tényleg. A mostani negyedfoxi pl. rendkívül ostoba.)


Szóval, először is, a kutya már kölyök korától ismerte a "nem szabad!" tiltást, és tudta is bármire alkalmazni, megbízhatóan.

Az aktuális macskát a hónom alá fogom stabilan, hogy előre nézzen. (Ha nem fogom elég stabilan, és megfordul, akkor megijed, és kidekorál a körmeivel.) A macskát simogatva, vakargatva odahátrálok a kutyához, leguggolok a kutya elé. A kutya izgatottan, vadászatra készen odajön, nem tudja, enni kap vagy mi van... Többször és fenyegető hangsúllyal ismételem a "nem szabad!"-ot. A macska s.ggét odatartom a kutyának, magától is ezt a részét szagolná meg. (Közben fokozottan figyelek a macskára, nem engedem elszabadulni.) A kutya fél percig szaglássza erőszakosan bödkösve a macska hátulját, elvégzi a személyazonosítást, közben figyel rám csodálkozva, hogy miért nem szabad.

Sok helyen a "macska" vagy "cica" szavak arra szolgálnak, hogy a kutya kergesse meg az idegen macskát. Nálunk a "macska" szó a kutya szemében a "saját macska" rövidítése volt. Így azt is mondtam néha a szoktatás közben, hogy "macska, nem szabad". Ezen is csodálkozik persze erősen a kutya, hogy meghibbantam tán, mert ő pontosan ismeri a saját macskákat, és ez a macska nem tartozik közéjük.

A fél perc után a kutya érdeklődése csökken, távolabb megy. Onnantól a macskát le lehet tenni, a kutya nem bántja. Idővel egyre közelebb engedik egymást.


Ha a barátod kutyája nem szokott mindig feltétel nélkül engedelmeskedni, vagy nem megbízható, akkor azért vigyázzatok! Egy darabig zárjátok a macskát, és csak olyankor engedjétek össze őket, mikor jelen vagytok, és rá tudtok ordítani a kutyára, meg el tudjátok kapni a nyakát, ha támad.

2014. okt. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!