Ti tényleg olcsóbban jöttök ki a Barf etetéssel, mint a prémium táppal?
No,no kizárt dolog hogy zöldségen, gyümölcsön, gabonán neveljem a kutyám:)
Bár matekhülye vagyok, de a biológia tárgyból ezt-azt magamra szedtem:)
Nem rád értettem, hanem általában véve sok BARF mániásnak érződik a hangjában, hogy milyen gáz aki táppal etet, mert abban ez meg az van.
Ha már itt tartunk hány BARF-os vesz biozöldséget és biohúst? Hát szerintem nem sokan. Azokat az állatokat telenyomják mindenféle tápokkal, a boldogságszintjükről nem is beszélve, a növényeket meg vegyszerekkel. Szinte ugyanott van az ember ezzel.
Tudom mi a diszkalkulia, de ennek ellenére úgy látszik neked van érzéked a főzéshez. Akinek van érzéke hozzá, annak nem is kellenek számok. Nálunk is mindenki úgy főz, hogy csak így találomra dobál bele mindent, és finom lesz. Én meg akárhogy csinálom, nem lesz jó... Hát ez van.
Teljesen átérzem amiket mondtok, én is sokáig hezitáltam, hogy átálljak-e vagy sem, mert 60 helyen 60 módon írják le. Persze van pár alapszabály, de engem eleinte megriasztott, hogy mennyire rugalmas ez a dolog, és nem találtam konkrétumokat. Elég precíz ember vagyok megőröltem attól, hogy nem volt grammra leírva, hogy mit és mennyit kell adnom :) Nagyban segített a dologban, hogy igazából egyik táp sem vált be nekünk, vagy ment a hasa a kutyámnak tőle, vagy borzasztóan lefogyott vagy meghízott, pedig mindig az előírt mennyiséggel kezdtem, és a kutyát figyelve változtattam a napi adagot. Igazából csak a kezdet nehéz, rengeteg utánajárás kiegészítők megvétele (nem bonyolítom túl a dolgot, lucernaport kap csak a kutya ebből vagy másfél éve vettem fél kilót 500 ft-ért, még mindig van. Ha marad tejföl, joghurt vagy egyéb tejtermék ami nem tej de én már nem enném meg, azt megkapja)
Sok olyan barfossal találkoztam, akik csak tanyasi csirkét, meg bio zöldséget, meg 600-féle kiegészítőt adnak, nekem ez már túlzás. Egyrészt szerintem felesleges, másrészt meg sem engedhetném magamnak. Viszont a kutyám gyönyörű lett, izmos, szép és puha a bundája és sokkal energikusabb is. Régen összeszedtünk mindenféle kis náthát, de most meg már vagy egy éve orvost sem láttunk az oltáson kívül persze.
Az egész már rutinná vált, egyedül annyi meló van vele, hogy amikor megveszem a husit havonta egyszer akkor kb 1 óra alatt kiporciózom, onnantól már csak fagyiból ki, mikróba be, és mehet a kutyának. nem mondom, hogy egyszerűbb a tápnál, de egy idő után már nem is nehezebb.
Igen de tetézném még a dolgot azzal, hogy a főzés nekem kényszer, és kimondottan utálok főzni:))))))
Mivel ilyen szépen elkalandoztam a témától be is fejezem:)
Aranyosak vagytok, hogy ezt így kitárgyaltátok :)
Én viszont azt látom, hogy a tápos etetés járhatóbb út lesz nekünk. Vettem marhanyesedéket, nagyon olcsó volt, örültem is neki. De amikor szétszortíroztam, láttam, hogy csupa csont, meg zsírcafat. Szinte nincs is benne hús. Szegény kutyának olyan kemény a széklete, hogy koppan.
Még egy hetest megnézek, ha ott is csak ilyen nyesedék lesz, akkor ennyi volt a nyers etetés nekünk.
Tisztelt kérdésfelvető!
Én azért megnézem, hogy mit veszek, szerintem te is látod, hogy ha veszed akkor az mennyire húsos:)
Ha problémás a kutyám én bizony addig megyek amig nem találok rendes alapanyagokat.
Nem akarlak lebeszélni a tápozásról - tényleg - de az olyan gazdák akik amiatt kezdtek el barfozni mert allergiás az ebük, bizony ők azok akiknél a legszembetűnőbb a változás.
Nem írtad, hogy mekkora a kutyád, vagy nem olvastam elnézést, de olvass és járj utána alaposan a témának, mert ha az én kutyám valamilyen akut problémától szenvedne biztos, hogy átállnék.
A tápok között elenyésző számban, de vannak tényleg jók, viszont egy allergiás kutyánál számolni kell azzal is, hogy rendeződik az ételallergia de pl. pollenallergiás, vagy kontakt allergiás lesz.....
A csirkehús önmagában soha nem okoz allergiát, de az a csirke, amit gyógyszereznek és mesterségesen hízlalnak bizony igen.
Tehát nem a csirke a hunyó, hanem a tartási körülmények.
Megint ott tartok, hogy olvass alaposan a témában.
A másik dolog ami elgondolkodtatott hátha valamely etetésben kiművelt gazdi megmagyarázza:
A kiváló minőségű táp -pl Orijen - ugye az a szlogen, hogy magas hústartalommal bír.
Miért van az, hogy aki ezzel a táppal kezd el etetni azok nagyrésze arról számol be, hogy megy a kutya hasa, függetlenül attól, hogy eleddig vacak, vagy más, jobb tápon élt?
Ellenben aki nyers hússal kezd el etetni, akár egyik napról a másikra annál nincs ilyen - legalábbis nem olvastam róla - probléma?
A tápgyártó azzal szokta indokolni a hasmarsot, hogy a nagy mennyiségű hústartalom miatt lehetséges, mert a kutya nincs hozzászokva, akkor a BARF-nál pláne indokolt lenne, hiszen színhúst kap a kutya, viszont utóbbinál mint már írtam nem jellemző.
ma 07:58
Azért olvastam én már olyan kutyánál is hasmenést, amelyet hússal etettek. Sőt....van, amelyik nem eszik csirkehúst, mert allergiás rá. Szóval, a BARF sem a tökéletes megoldás sokszor. Annyi elcseszett kutya van :((
Komolyan mondom nektek én már két hete nem csinálok mást csak a netet bújom, éjjel véres húscafatokkal álmodom. Szóval nem is ragozom. Persze, hogy a legjobbat szeretném a kutyánknak, de ebbe bele lehet zavarodni. A legolcsóbb színhús, itt nálunk 1300 Ft 1 kg. Ezt még magunknak sem engedhetjük meg. Ma húsboltról-húsboltra jártunk. Legalább 7 végigkérdeztünk. Mindenhol van húsnyesedék, de alig van benne színhús, csak zsíros cafatok meg csont.
Itt nincs akció, nem is értem miért nincs, a facebookos csoportban végignézte , hogy mit adnak a kutyának, hát tátva marad a szám.
Egyébként 22-23 kg a kutyánk és 9 hónapos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!