Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakótelepi shih-tzu tulajdonos...

Lakótelepi shih-tzu tulajdonos vagyok. A "bébim" 80%-ban már kint végzi el a dolgát. De, esős időben mindig úgy néz ki mint egy ázott veréb. S ilyenkor jön a hosszú macerás toalett! Hogy oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés
2008. aug. 9. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Ez valami új, direkt lakótelepre "készített" kutyafajta? A legjobb, ha inkább elajándékozod egy kertes házba és nem kínzod tovább. Ezért miért nem jár néhány év dutyi? Ez is állatkínzás.
2008. aug. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valamit férre értett!!! Én vagyok lakó telepi! Csak segítséget, ötleteket kérnék a Shih-tzu tartáshoz! Gondolom mindenki volt kezdő. Csak a legjobbat szeretném a kutyusomnak! Előre is köszönöm!!!
2008. aug. 9. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Az első válaszolónak: Köszönjük a hozzáértő segítséget!

Szia! Én egy shih-tzu tulajdonos vagyok. Mi úgy oldottuk meg a dolgot, hogy kéthavonta kutyakozmetikushoz hordjuk, neki rövidre nyírt szőre van. Így nagyon könnyű tisztántartani. Ettől függetlenül hozzá van szoktatva, hogy minden séta után lábmosás. Ha bármiképpen is szeretnéd ápolni, ahoz kiskorától kell szoktatni, mert a shih-tzu nem nagyon szereti, ha "macerálják". Egyébként zabálnivaló kis jószágok. Szeretetszörnyek!! Sok boldog shih-tzu-s éveket!!

2008. aug. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Előző vagyok: még annyit, hogy az új, lakótelepre "készített" kutyafajta egy ősi tibeti kutya. Tudatlanul nem kéne okoskodni! Nagyon gáááz........
2008. aug. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
Tudom, hogy milyen az a kutya. Ti egy kis lakásba bezárva tartotok egy állatot, holott az nem oda való!!!!! Hanem a természetbe! Na ez a gáz!
2008. aug. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Persze, egy ölebnek ez annyira rossz! Több szeretetet kap, mint néhány családban a gyerek. Ez a fajta erre lett kitenyésztve!! Nem vadászkutya, nam munkakutya, akkor hol a bibi???
2008. aug. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Istenem, a sok értetlen, aki próbál okoskodni. Sejtem valahol még az általános iskolát tapossák.

Vegyétek le a könyves polcról a kutyás könyvet és nézzétek meg, mert vannak olyan fajták amik ÖLEBEK magyarul HOBBIÁLLATKÉNT TARTOTT KEDVENCEK. És a shih-tzu is az. Az lenne állatkínzás, ha ÜTÖGETNÉ, NEM ADNA NEKI ENNI ÉS HASONLÓK. Ráadásul a shih-tzu nagyon embercentrikus szóval még jó is, ha bent van.

Nem értem miért kell mindenhova rohadtul bunkó, értetlen, oda nem való hozzászólásokat írni, amikre senki sem kiváncsi.

A kérdésre visszatérve: én a kozmetikust javasolnám, a rövidebb szőrt könnyebb kezelni.

2008. aug. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, egyesek miért hiszik azt, hogy egy kutya csak kertben érezheti jól magát. (Tény: vannak kutyák, akiket kifejezetten kertben ajánlott tartani, de ez nem azt jelenti, hogy minden kutya csak kertben lehet boldog).

1. Kutatásokkal bizonyították, hogy a lakásban tartott kutyák többsége többet mozog, mint a kertben tartottak. Az ok: a kutya nem ember, hogy sportolni kezdjen a mozgás kedvéért, így a kertben nagyrészt ugyanazt teszi, amit a lakásban tenne: heverészik. Másrészről viszont a lakásban tartott kutyákat többet viszik sétálni (merthogy őket muszáj, a kertit pedig nem muszáj.) Így alakul ki, hogy sok esetben a városi kutyák többet mozognak. (igen, vannak kivételek. A kutatás szerint se minden lakásban/kertben tartott kutyára igaz, de többségükre.)

2. Meggyőződésem, hogy a lakásban, a gazda mellett élő kutyák boldogabbak, mint sok falusi házőrző, akinél a törődést letudják az etetéssel. Ugyanis attól boldog egy kutya, ha a gazdája mellett lehet, a gazdája az élete! (Félreértés ne essék: vannak falusi kutyák, akikkel igenis sokat törődnek, nem róluk van szó)

Érdekes összehasonlítás velünk: az angolok, ha kutyát vesznek, lehet, hogy van kertjük, de legnagyobb részüknek meg sem fordul a fejében, hogy ne engedné be a kutyát a házba (persze itt is vannak kivételek). Ergo: bent él, nagyjából annyit van kint, mint egy eleget sétáltatott "lakáskutya". Na, az angoloknál nagyobb állatvédőket mutasson nekem valaki, és érdekes, náluk sem gond bent tartani a kutyát.


Bocs az offért! Egyébként:

Én is a kutyakozmetikust javaslom! Ha rövidebb a szőre, sokkal kisebb gond egy kiadós esős séta.

2008. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Nekem is van egy kis Shih-Tzum, aki 4 hónapos lesz. Én is a kutyakozmetikust ajánlanám. Ha rövid a kutyus szőre nem csak a tisztán tartása könnyebb, de megakadályozhatod pl. azt is h begyulladjon a szeme. Igaz előfordulhat h a szeme akkor is begyullad ha rövid a szőre. Sajnos nagyon kényesek a szemükre! Mivel kidülledő ezért gyakori h begyullad a szemük. Általában a szem körüli szőr okozza ezt, mert belelóg nekik, de a por, ha vmihez hozzádörzsölődik akkor is begyulladhat neki.

Kicsit elkalandoztam, de remélem nem gond!

Mivel bébi még ezért naponta 4x kell levinni kb. 3 órás közökkel. Aztán lassan át lehet szoktatni napi 3x-i sétára. Így megszokja majd h kint kell elvégeznie a dolgát. Ha kint elvégezte a dolgát, akkor dicsérd meg. Így tudni fogja h jól csinálta.

Remélem tudtam segíteni és nem okoskodásnak tűnik!

2009. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!