Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát barmilyen samponnal...

Egy kutyát barmilyen samponnal meglehet furdetni ami az ember szamara is jó?

Figyelt kérdés
2014. szept. 15. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszer igen. Viszont az emberi hajra való sampon nem a kutya szőrének, bőrének a legjobb .
2014. szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen a kutyákat inkább kefélni kellene, mert a kutyabőr nagyon kényes a samponos mosdatás során bekövetkező bőr-kiszárításra. A kefélés meghagyja a bőr és a szőrzet zsírozásához szükséges faggyú mennyiséget, miközben a felesleget eltávolítja a folyamatosan kihulló szőrökkel együtt.
2014. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1x-2x meglehet ha éppen nincs kutyasampon,bolt sincs nyitva és a kutyád szarba/dögbe vagy egyéb trutyiba hempergett vagy nagyon koszos lett.


De amúgy hosszú távon nem tesz jót a kutyabőrének.Épp ezért csak nagyon szükséges esetben fürdetünk kutyákat emberi samponnal.


Nálunk is volt rá példa,hogy esti időpontban vagy munkaszüneti napra esett amikor vmibe belehempergett..egy napot sem vártam,egyből fürdettem..kutyasampon pont nem volt..


Viszont vannak kutyák akiknél egyből allergiás reakció léphet fel!!

2014. szept. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem jó a kutyának mert ha emberi samponnal fürdetjük, vagy állandóan vakargatni fogja magát, még az is előfordulhat, hogy allergiás lesz rá, és akkor nem csak egyszerűen vakarni fogja magát, hanem már szinte annyira hogy azon a helyen nem marad szőre sem a kutyának.
2014. szept. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én évi 3, max. 4 alkalommal fürdetem a kutyám, az én samponomat használom rá, szerencsére nem allergiás.

Ha valami miatt gyakrabban kellene fürdetnem, akkor biztos vennék neki kutyasampont.

2014. szept. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!