Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta a Puli?

Milyen kutyafajta a Puli?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok érdekelnek, a fajta jellemével, igényeivel, kiképzésével, ápolásával kapcsolatban. Megfelelő választás lenne kertvárosi házőrzőnek? Történeteket is szívesen olvasok!

Köszi.


2010. jan. 18. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én kiképzőként gyerek mellé nem ajánlanám, csak kifejezetten hozzáértő pulisnak, mert szeret csipkedni, mint minden terelő. nem rosszindulatból, de mégis sokszor előfordul hogy kisebb sérülést okoznak pulik gyerekeknek, ami nem az Ő hibájuk, de ha már elkezdték elég nehéz róla leszoktatni Őket.


A szőre nem igazán ápolós, főleg mikor már zsinóros, de éppen ezért lakásba abszolút nem való, még nappalra sem.


A spot on cseppet mindig jóelőre be kell szerezni, és korán el kell kezdeni alkalmazni, mert bizony szeretik a kis ugribugri élősködők.


egyébként megfelelő nevelés mellett hihetetlen okos, és tanulékony.

2010. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A páromnak pulija volt. Nagy kutyás vagyok, de akkora mocsok dögöt még sosem láttam. És nem félrenevelés miatt; egyszerűen eszméletlenül ronda, nem látod a szemét, sem a mimikájából nem tudsz soha következtetni, ezért van hogy félreértitek egymást, mert nem veszed észre a fején ha valamit megelégelt, gyakran csipked, és rettegtek tőle a gyerekek is. Házőrzésre nem igazán jó, mert olyan kis csöves gyenge madárcsontozata van, szóval valaki belerúg, hatástalanította is. Meg az az idegesítő vinnyogás, (mert az nem ugatás).. Kiképző vagyok, sok kutya vesz körül, de a puliról semmi pozitívummal nem tudok szolgálni...
2010. jan. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem egy nagyon cuki pulim van es mindenki imadja es o is imad mindenkit, a gyerekekkel nagyon jol elvan meg senkit sem kapott meg soha es nem is mutatott olyan jelet, h tenne ilyet. en a lakasban tartom, mivel nincsen kertem, jol birja. a szörét àpolgatni kell de nem veszes, tv nézés közben is lehet :) szeret kinnt lenni es mas kutyàkkal nagyon baràtsàgos és jàtékos. szinte soha nem ugat csak ha idegeneket hall a lépcsöhàzban vakkant egyet kettöt... nagyon gyorsan tanul, nyugott... szoval szerintem jo a puli... :)
2010. jan. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a puli tökéletes gyerek mellé :D ha kiskorába hozzásszoktatják akkor később is ragaszkodik a gyerekekhez :D engem is kiskoromban mindig vigyázott egy puli XP
2010. ápr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
THX a válaszokat! :)
2010. ápr. 6. 14:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!