Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinál furcsaságokat a...

Miért csinál furcsaságokat a kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kb 8 hónapos terrierszerű fekete kiskutyánk.Nagyon okos, és ezek szrint érzékeny is lehet, mert az utóbbi időben furcsa szokásokat alakított ki, de ezek rabságban tartják. Mindkét furcsaságot trauma előzte meg. Pici, így néhányszor leeshetett, bukdácsolhatott a lépcsőn,mert egy ideig nem mert rajta fel -és lemenni, csak állt csóválva az alján, tetején, hiába hívtuk, pedig fizikailag megy ez neki.(nem lépcsőzik sokat)Ez most elmúlt nagyjából. Jött helyette a fóbia,attól, hogy elcsúszik a parkettán, ez is megtürtént párszor. Olyan súlyos méreteket öltött, hogy csak ül egy helyben, eddig kifutott a lépcsőházba, ha megjöttünk, most meg csk üla biztonságos szőnyegen, és onnan örül látványosan, de fél lelépni arról. Egyik nap állítólag végigsírta a napot-ilyet sosem csinál-, valószínű azért, mert nem mert elmenni a vizes, kajástálhoz.

Mit tanácsoltok pszichoterápiaként, vagy amúgy?

Hasonló sztorik?


2010. jan. 17. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 8 hónapos a kutyusom. Egyszer felborított egy tükröt a nappaliban, ami a falnak támasztva állt. Kutya is tükör is épségben maradt, de nagyot durrant. Onnantól az én kis lükém napokig nem mert bemenni a nappaliba, mert a tükör pont az ajtó mögött dőlt el... és ez csak egy az ilyen sztorik közül. :)


Én kicsit sokkterápiásra vettem a figurát. Odamentem vele, pontosabban odaráncigáltam, majd leültettem, megöleltem, és ott ültünk egy darabig. A sokadik alkalom után megszaglászta óvatosan a tükröt majd elhúzott mint a nyíl. 3-4 nap alatt sikerült, sok-sok türelemmel legyőznünk ezt.

Nemtudom, hogy neked is beválik-e, de legyél ott vele és szoktatsd! Te adsz neki biztonságot, szerintem ezért működhet.

2010. jan. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Megpróbálkozom valami ilyesmivel.
2010. jan. 18. 00:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen érdekes ,hogy állatok is ilyen "érzékenyek" mint mi,mármint,hogy fóbiáik is lehetnek.
2010. jan. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, én ilyet még előtte nem is láttam, és nagyon sajnálom szegényt, hogy így a rabja a félelmeinek, érzéseinek.Sokat lehet tanulni tőlük a lélekről az biztos!
2010. jan. 18. 00:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Tedd számára biztonságossá a környezetét. Már tudod, hogy mi a probléma, érted, hogy mitől fél. Ezeket kell megszüntetni vagy csúszásgátló szőnyegekkel vagy rendszeres karomvágással. Mi levittük ölbe a kutyát egy hétig, utána elfelejtette a problémáit, azóta lépcsőzik. Magától nem fog elmúlni, csak mélyülnek a félelemei, könnyen kifejlődhet a szeparációs stressz is, ha csak a jelenlétedben fogja biztonságban érezni magát.
2010. jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!