Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel segíthetnék a fiamnak,...

Mivel segíthetnék a fiamnak, aki retteg a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Mindig volt kutyám, mikor ő megszületett, akkor is. Egy golden retriever, igaz, hogy addigra már elég idős volt. Soha nem barátkozott meg vele, pedig nagyon jámbor kutya volt. Fél a legapróbb kutyáktól is, pedig soha nem érte semmi negatív élmény velük. Látja, hogy én odamegyek a kutyákhoz, simogatom őket, szeretem őket, de nem hat rá semmi. Beszéltem vele sokat erről, de nem tudja megmagyarázni, hogy miért, honnan van a félelme. A kutyám azóta sajnos meghalt, de én nagyon szeretnék most újra egyet, de amíg így fél, nem lehet. Mivel, hogyan tudnék neki segíteni? Elég súlyos a helyzet, már azokhoz a barátaihoz sem tudunk menni, akiknél van az udvaron kutya. 5 éves a fiam.
2014. szept. 5. 10:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy látott valami horrort a kutyákról. Vagy épp hallott valami ócska cikket, hogy "ez a kutya ...-ot tett stb"

Más állattól nem fél? Csak a kutyáktól?

2014. szept. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Mástól nem, bár nem az az állatsimogató fajta, az állatkertben sem megy a simogató részbe be. Ő még nem néz horrort, csak meséket. Híradót sem engedem neki nézni, mert az is tele van horrorral. Egy kisebb közösségben élünk ráadásul, itt szinte mindenkinek van kutyája.
2014. szept. 5. 10:22
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben semmiképp nem szereznék be új kutyát, amíg ennek a félelemnek nem jártok a végére. A fóbiáját nem valószínű, hogy oldaná egy felugrálós, rágcsálós kölyökkutya, viszont félelmében még kárt tenne a kutyusban.


Szerintem ez a szintű félelem már a pszichológusra tartozik.

Ezen kívül léteznek terápiás kutyák, akik konkrétan arra vannak nevelve, hogy a "problémás" (nem a kisfiadra értem) gyerekekkel jól bánjanak, és a gazdáik is segítenek a gyerekeknek megnyílni a kutya felé.


Olvass neki mesét kutyákról (lehetőleg ne a Vadon szavát), mesélj az öreg kutyusodról, nézegessetek kutyás könyveket, kutyás rajzfilmeket, beszéljétek meg.


Esetleg még annyi... én kiskoromban (szintén kb. 4-5 évesen) nagyon féltem attól, hogy egy meteorit csapódik a Földbe és mind meghalunk. (Igen, szerettem a dinókat. :) ) Anyukám azt találta ki, hogy a játékaimból építettünk egy hatalmas, virágzó világot, dinoszauruszokkal, állatokkal, fákkal, hegyekkel meg minden - igazából nem tudom, mi volt a végső szándéka a dologgal, ugyanis a vége az lett, hogy a kissé hebrencs mopsz kutyánk berohant és "becsapódott" a világunkba, össze-vissza táncolt benne, prüszkölt és hörtyögött, szétrúgta az egészet, mi meg persze dőltünk a nevetéstől, hogy ez volt ám a meteorit-becsapódás! :) Meg is szűnt a félelmem.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy meg lehetne próbálni valami vicces, jól ismert dologgal oldani a félelmét.

2014. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Nincsenek terápiás kutyások a közeletekben?

Ha nem, a legjobb megoldás neked, ha rengeteg szakkönyvet olvasol a témában, leginkább arról, hogyan barátkoztass össze egy kutyust egy gyerekkel.

Én ilyen helyzetben beszereznék egy nagyon cuki kölyökkutyát (lehetőleg menhelyről) és hagynám a gyereknek, hogy megtapasztalja, mennyire ártalmatlanok, később, ahogy együtt nőnek, minél több kutyával kapcsolatos pozitív élményt (nevelés, tanítgatás) kötnék a kiskutyához. Ezzel a módszerrel mondjuk járhatnátok kutyás közösségbe is a fiaddal, ami szintén segíthetne neki kicsit legyőzni a félelmét.

2014. szept. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom segít-e, de elmondom az én sztorim. Bátyámnak 3 gyereke van. Van egy kutyájuk egy öreg labrador-vizsla keverék. A kutya nem a családdal él, kint él kennelben. Nos a 3 gyerek közül a legkisebb (most 4 éves) síkítva menekül a kutya elől. HA ki van engedve, akkor nem megy ki az udvarra, vagy max anyába-apába csimpaszkodva. Próbálták megbarátkoztatni a kutyával nem nagyon ment.


Lett nekem egy kölyök vizslám. A két nagyobb unokaöcsém rajong érte. Lehet vele labdázni, meg trükközni. (Az ő öreg kutyájukkal ezt már ugye nem lehet). A legkisebb eleinte csak messziről nézte, ahogy a tesói játszanak a kutyával, aztán lassanként ő is akart. Először apa öléből dobott jutifalatot a kutyának, aztán később már a fenekét-hátát meg merte simogatni. A feje még mindig nagyon "veszélyes".


Szerintem egy kölyökkutyával lassanként meg lehetne próbálni a fiadnál. Először persze nem sajáttal, hanem mondjuk futtatóba, vagy kutyaoviba. A mi kutyasulinkban van MiniGazdi program, ahol pont az ilyen kisebb gyerekeket szoktatják kutyához. De akár ha a környezetben kiskutya születik.

Érdemes lenne minél előbb nekikezdeni, mert sajnos a gyermeki nyitottság nem tart öröké...

2014. szept. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Bár mondjuk ehhez tényleg nem árt tudni, hogy a félelem fóbiás vagy csak kondicionálódott rossz tapasztalat. Ilyen helyzetben ismerni kéne a régi kutyusoddal való kapcsolatodat, illetve a gyerek-kutya egymásnak bemutatás történetét is.

Ha fóbiás, vagy pánikreakciót vált ki a kutya( elszalad, visít stb) akkor először terápiás módszerrel kell kezelni, ilyenkor nem helytálló az előző tanácsom, de tényleg ismerni kell a helyzetet.

Esetleg ilyenkor sokat segíthet egy videó, hogy hogyan reagál a gyerek egy kutya közelségére.

2014. szept. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

Soha nem érte negatív élmény a kutyákkal kapcsolatban???

Nem lehet igaz!!!


Á megoldás: Néztek TV-t? Minden hétre hírt adnak benne egy halálos kutyatámadásról. Te elsiklottál feletettük, mondván, hogy a kutyád soha nem tenne ilyet. Ezt szokták mondani a harci kutyák gyilkos tulajdonosai is. A fiad viszont megjegyezte.


Bé lehetőség, hogy valamelyik szomszédod, aki utálta a kutyádat, beoltotta a félelemmel.


Cé megoldás: A fiad nem ok nélkül fél a kutyáktól. Történt valami közte és a "jámbor kutyuli" között a távollétedben, ami **megismétlődhet**, de sokkal súlyosabban. Ha a gyereked fontosabb neked, mint a kutyád, akkor ne a fiad kényszerítsed diligyógyászhoz, hanem ne tartsál többé kutyát!

2014. szept. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, "diligyógyászhoz" nem azért kell "kényszeríteni" egy gyereket, hogy utána anyu nyugodtan tenyészthessen őrző-védő farkaskutyákat, hanem hogy NE KESERÍTSE MEG A GYEREK EGÉSZ ÉLETÉT A FÉLELEM! Ismerősöm ennél sokkal enyhébb félelemmel küzdött gyerekkorában, de ez elég volt ahhoz, hogy kiugorjon az úttestre az autók közé egy szembe jövő tacskó elől!


Ha a gyerek azt sikítaná, hogy fáj a lába, amikor lépcsőn megy, akkor nem az a megoldás, hogy többé nem megyünk lépcsőn, hanem hogy addig megyünk orvostól orvosig, amíg valaki meg nem találja a fájdalma okát és ki nem kezeli belőle. Pszichológushoz nem a dilisek járnak ám.

2014. szept. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jótanácsokat mindenkinek, utánanézek a lehetőségeknek.

Utolsó, soha nem volt egyedül hagyva a kutyámmal, hiszen nem több, mint 5 éves a fiam. Egyedül sehol nem hagyom, nincs olyan, hogy a távollétemben, lévén egyedül nevelem. Egyedül viszem játszótérre, az udvarba, akárhova és egyrészt nem is marad egyedül másrészt nem is hagyom felügyelet nélkül még. Fontosabb természetesen a fiam, mint egy kutya, de nem szeretném, ha elhatalmasodna rajta a félelem. Már olyan mértékű, hogy ha az utcán pórázon sétáltatnak egyet, fel kell hogy vegyem, mert szó szerint frászt kap. Ezen szeretnék segíteni.

2014. szept. 5. 11:11
 10/23 anonim ***** válasza:

Kérdező! Lennél szíves akár itt, akár privátban leírni néhány hasonló helyzetet és az ezekre adott válaszreakciókat a gyerek és a saját részedről?

Mennyi interakció volt a kutya és a gyerek között?

Mennyi ideig éltek együtt? Bejárós vagy kinti kutya volt?

2014. szept. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!