Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta, miért?

Melyik kutyafajta, miért?

Figyelt kérdés

shih-tzu , máltai selyemkutya , tibeti terrier , bolognese , mudi , amerikai cocker spániel

13éves lány vagyok és nem divatból szeretném a kutyát!!!!!!!!

bent lenne a kutyus , persze mozgatnám játszanék vele van egy másik kutyánk is

a legkisebb testvérem 10 éves

melyik kutyust ajánlanátok és miért?mondhattok ti is fajtákat


2010. jan. 16. 21:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem kötekedni akarok, de ha nem divatból szeretnél kutyust akkor miért ezeket a tipikus fajtákat sorolod? :( Gondolom őket látod TV-ben vagy a sztárok kezében.. Ha csak simán egy barátot szeretnél akkor én azt javaslom fogadj örökbe egy menhelyről :) Vannak kiskutyák is! Sőt fajtatiszta kutyusok is! Én ezt javaslom :)
2010. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
Szia.Én a Bichon Havanese kutyust tudom ajánlani,a Bolognese családjába tartozik.(Bichon Bolognese)Nagyon játékos,nem büdi,nem hullik a szőre,nagyon barátságos,és ha kell megvéd.Figyelmes(pl ha sírsz,odamegy hozzád és nyalogat:D)könnyen tanítható már 2 hónapos korától.kicsit bohókás,de erős termetű kutyus,jó házőrző.Néha kicsit csíntalan,de ha rászólsz,megérti,figyel.A bocsánatkérésben és a kunyizásban kitűnő!:) Én csakis őt tudom ajánlani!! És szerintem ti is szeretni fogjátok!Sok sikert a választáshoz és tartásához!!!
2010. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Szia! Én a Tibeti terrier-t vagy az Amerikai Cocker spánielt ajánlom a felsoroltak közül. A Bolognese is nagyon aranyos. Én ajánlom ezeken kívül: Uszkár bármelyik méretben. De ellátogathatsz egy menhelyre is. Milyen kutyátok van egyébként? Mert ez is befolyásolhatja a választást..
2010. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Menhely. Ha nem divatból kell, akkor ott találod a legérzelmesebb kutyákat.
2010. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Én a felsoroltak közül a spánielt ajánlom:) volt nekem is nagyon könnyen tanul.

De leginkább a westie a legjobb választás:)

Neki TÉNYLEG nem hullik a szőre,erős,megvéd mindentől, kis termete ellenére is ki tud állni egy pitbullal iis akár,hogy megvédjen:) szeretni való fajta:)

2010. jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem mindegyik nagyon aranyos, de a tibeti terriernek különös édes pofija van :)
2010. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Spániel.:)

De amúgy nekem mopszom van, nem divatból, hanem iszonyú régóta szerettem volna és összespóroltam rá a pénzem. Imádom, ő a mindenem:) De komolyan, nem tudok tőle elszakadni. Barátságos, családszerető nagyon aranyos szelíd kiskutya.

2010. jan. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
menhely. mindenki büszke lesz majd Rád,hogy milyen kedves vagy az állatokkal.Hidd el,jól fogsz járni, nagyon sok kiskutya várja,hogy vele játszanak.
2010. jan. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is menhely!
2010. jan. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Mudi! Mindenki büszke lehet majd rád, mert egy Magyar fajtát választasz aki nem divat kutya szóval nem nagyon tudnád divatból venni! Inkább a csúfolást kell tűrnöd, de cserébe neked lesz a legkülönlegesebb, legszebb és legokosabb kutyád! Aki meg nem ismeri az szegényebb egy titokkal. Bent is lehet tartani, nagyon okos, nem kényes, nem lesz beteg még akkor sem ha nincs tk-ja (nem azt mondom hogy az nem kell!), sok van a menhelyeken is és mudimentőktől is hozhatsz kutyát! De szerintem már az is elég segítség ha egy magyar fajtát választasz.

Ha később megtetszik akkor kiválóan alkalmas kutyás sportokra is! Rendkívül engedelmes, viszont ha kell megvéd.

Én 10 éves koromban kaptam az elsőt, és teljesen egyedül neveltem, később kutyaiskola nélkül nyert versenyeket... Tökéletes kutya, csak sokan csúfoltak vele egészen addig amíg fel nem nőtt és meg nem védett pár helyi embertől! Azóta nem szólnak sőt még a kerítést is elkerülik...

Sok színben létezik és nem kell érte 200 ezret fizetni mint egy divatkutyáért, de így is különlegeset kapsz.

Ja és egy menhelyi kutya nem szeret jobban mint egy tk-s. Ez nem ettől függ, csak a kutya jellemétől... Egy jó gazda mellett minden kutya olyan hálás mintha menhelyről hozták volna!

2010. jan. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!