Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez gyakori vagy ritka a kutyám?

Ez gyakori vagy ritka a kutyám?

Figyelt kérdés
Berni pásztor fajtájú és képes elhúzni egy szánkót amin 200-250 kg súly van?
2010. jan. 16. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Szegeny kutya...
2010. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Ajj gondolom nem ezt csinálták vele éjjel nappal csak kipróbálták.. mondjuk remélem nem a nyakán volt a súly, mert úgy meg is fulladhat. De amúgy jó erős kutya.És biztos gyönyörű :):)
2010. jan. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha a nyakán van, akkor tényleg veszélyes. Különben teljesen normális, akár többet is tudna- keress rá a neten a súlyhúzásra! De mindenképp, ha ilyennel próbálkoztok, hámot vegyél a kutyusra!
2010. jan. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Egy ekkora kutyától ennyi súly elhúzása bőven belefér..
2010. jan. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Persze hám van rajta

2010. jan. 16. 15:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Rendben nem esik nehezére a kutyának, de következő alkalommal te húzd őt. Neki is jusson ki a jóból, hadd szánkózzon. Na mind1 most jön a komoly rész. Lehet vészmadár vagyok de nagyon sok dolog balul végződhet. Itt a hámon van a hangsúly, hogy ekkora kutyának speciálisan kell készíttetni bőrből (személyes tapasztalat) A bőr nehezen szakad el, főleg ha dupla réteg, hisz az is veszélyes lehet, ha pont egy kisgyerekeket húz, és elszakad a kötél a terhelés alatt. Visszacsaphat, a kutyára vagy aki a szánkón ül. Ha a kutyát éri megijedhet és megvadulhat, ha egy embert ér a visszacsapódó szíj maradandó károsodást okozhat, főleg ha a szemet éri, de mindenhol nagyon veszélyes lehet.
2010. jan. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Úgy értettem a készítést, hogy csak hám részt bőrből, vagy akár a szíjat is duplából, de még jó megoldás lehet hogyha a póráz fémgyűrűk úgy összecsatolva.
2010. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a fajta elég nagy súlyt képes megmozgatni, a miénk még csak 9 hónapos lesz, és a több mint 70 kg-os bátyámat simán elhúzza kötélhúzáskor, úgy hogy a szájában van a kötél, ha bírja, és nem kényszerből húzatod vele, akkor nincs baj!
2010. jan. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez nem sok...1 staffordshire terrier (ami jóval kisebb termetű)elhúz 350-400kg-ot...versenyképeket láttam...szal nem kell oltogatni...de lehet a te kutyád is bírna többet...
2010. jan. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!