Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így a 8...

Miért viselkedik így a 8 hónapos vizslám?

Figyelt kérdés

HA elmegyünk sétálni vele, és szembejön, vagy meglát az úton egy másik kutyát, akkor elkezd ugatni, húz, alig bírom tartani, nem lehet bírni vele. Konkrétan olyan mintha meg akarná támadni.

Nem tudom mire véljem, mert kutyaoviba járt nagyon sokáig, így szocializálódott, és nagyon jól kijött a többi kutyussal.

A minap kiment az utcára (kilógott miközben álltunk be a kocsival) és pont egy kölyökkutyát sétáltattak. Rögtön odarohant hozzá, alig bírtuk elhozni. Azt hiszem oda is kapott a kutyusnak...

Hogyan szoktassam le? Vagy miért csinálja?


2014. aug. 25. 21:10
1 2
 1/13 anonim válasza:
20%
vadászösztön, meg kell kergettetni egy lassabb, nagyobb kutyával hogy "fusson az életéért" érzés legyen benne, és ez teljesen normális ha nem születése óta veled van!
2014. aug. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az oviban csak azt tanulta meg,hogy ott miként kell , lehet viselkedni.

Az utcai séta, a kapun kiszökés már tanítás dolga .

2014. aug. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1: Az utcában vannak még vizslák, ismerkedjen velük össze? Rohangáljanak együtt?

#2: Kapun nem szokott kimenni már, csak azért ment ki, mert látta a másik kutyát...

Egyébként az emberekhez is ugyanúgy odarohan. Nagyon barátságos. Lehet a többi kutyával is csak "barátkozni" akarna?

2014. aug. 25. 21:19
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem csak játszani akar, keressetek neki pajtást.
2014. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vagyis a kutyád azt csinál, amihez kedve van?

A kapun kimenés nem attól tiltott, hogy mi okból megy ki. Ha egy kölyökhöz teper ki és akkor üti el autó az miben más, mintha egy felnőtt kutyához rohanna?

Kár volt nem folytatni a kutyaiskolát , mert a kutyanevelésed kimerült abban, hogy az óvodában aranyosan eljátszott a többi kutyával.

2014. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5: Ítélkezni rohadt egyszerű, mi? :D Kutyaoviba pont ezért ment. Hogy játsszon és beilleszkedjen. Ülni, feküdni, maradni, hozzámjönni, ezeket mind-mind én tanítotam meg neki. De köszönöm, majdnem okos voltál.

Csak ezt a viselkedését nem tudom hova tenni. Lehet azért van mert még kölyök? És sok az újdonság?

2014. aug. 25. 21:30
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor miért nem tanítod neki azt is, hogy kapun nem rohanunk ki. Hogy sétánál nem húzás, ugatás van?

Ezek is beletartoznak a kutya nevelésébe, tanításába. És mindezeket már az első sétánál el kell kezdeni tanítani.

Mert nem egy hét alatt fogja megtanulni.

És igen..még szinte kölyök. Ezért nagyon sokszor megpróbál majd a maga feje után menni. De ott vagy te, aki kitartóan, nap, mint nap megmutatod neki mit csinálhat és mit nem.

2014. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ó hát tiltani kell neki az ilyet. Nem nehéz, oktatók kutyaiskolában elmondják.


Alapjáraton le merném fogadni ha meglátsz egy másik kutyát már feszíted is a pórázt, a kutya meg úgy veszi neki most támadni kell. Lazítsd el a pórázt ha sétáltok másik kutya mellett, ne stresszelj rá.


Ha laza póráznál próbál támadni, mikor megindul ránts rajta egy jó erőset. Érezze, ki kell billentened a támadásból, emellett ilyenkor mondhatod is hogy nem szabad, vagy amivel tiltasz.

2014. aug. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8: Köszönöm!! Amúgy a pórázt nem szoktam feszíteni :) Én is "tanultam" a kutyaoviban :)

#7: Igyekszem, csak sajnos nem én vagyok vele egyedül.. Anyukám meg sajnos sok mindent megenged neki, úgyhogy nehéz. Nálam sose rosszalkodik, tudja meddig mehet el. Anyánál már más a helyzet.. De majd odafigyelek :)

2014. aug. 25. 22:46
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én vizslám 7 hónaposan döntött úgy, hogy mostantól egyedül intézi a dolgait. Kamaszkor. Ez is belejátszik. Ilyenkor bepróbálkoznak ezzel azzal. Egyik nap még szót fogad a másik nap fittyet hány mindenre. Aztán megint szót fogad.

A másik kutyák ugatását, odarohanást erősen tiltani kell, mert ebből gondok lehetnek. Főleg ha pórázon lévő kutyushoz megy oda. Igazából ez a korszak egy picit nehéz. Én ebben a korban tértem vissza az 5 méteres pórázra, mivel nem lehetett elengedni. Mindenhez, mindenkihez odakiváncsiskodott, nem jött vissza stb. Túl kell élni. Aztán 10-12 hónapos korára tündér kutya lett. Következetesen tiltani amit nem szabad, és inkább elkerülni a bajt, mert ilyenkor minden lehetőséget kijátszanak.

Ha odakap kutyáknak, akkor érdemes egy ivartalanításon is gondolkodni, vagy nagyon keményen megfogni, mert ha már szokásává válik akkor nagyon nehéz lenevelni róla.

2014. aug. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!