Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann vagy Komondor?

Dobermann vagy Komondor?

Figyelt kérdés
Melyik fajta a keményebb területőrzésben, melyik az erősebb, a bátrabb, és végül, de nem utolsó sorban, melyik a megbízhatóbb?
2010. jan. 15. 18:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%
En is a komondort ajanlanam mivel hosszu a szore es ahideget is jobban birja.Es talan nincs meg annyira tul tenyesztve minden fajta "tenyesztotol"
2010. márc. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%
Én a dobermant választanám.
2010. márc. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%
Egyértelmű, hogy Doberman.
2010. márc. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%

Én voltam aki nagyobbnak ítélte meg a dobi intelligenciáját. Már bocsi, de jóérzésű magyar vagyok...:)

Én csak annak alapján ítéltem, hogy mindent tudok a dobermannokról, és szerintem kevés fajta van ami bármiben is überelné.(nem vagyok elfogult:) Tényleg. És még mindig borzasztó rövid szőre van, gazdi nélkül nincs teljes élete, uh. SEMMIKÉPPEN SEM TERÜLET ÖRZÉSRE VALÓ!

2010. márc. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
100%

Nézd egy Dobermannal többet kell foglalkozni.

Munkakutya.Jobban igényli a társaságot,több mosgásra van szüksége,több játékra,simogatásra.

Persz ezeket a Komondor is igényli,de ha kevesebbet kap belőle valószínű kevésbé fogja a jellemét befolyásolni.


A Komondor pászorkutya.Önálóbb ebból kifolyólag talán kicst önfejűbb is,makacsabb.

A szőránek az űpoloására viszont több időd kell fogdítanod.

Ha nem akarsz versenykre menni,mert házörzésre kell akkor tavaszonkén meg is nyírhatod,a jellemén nem változtat.


Ha társasházban laksz a 7-en akkor inkább csivavát vegyél.

Ha nagy az udvar és nem akarod mindeféle trükkre betanítani a kutyát akkor talán Komondor.

Ráadásul ha jól tudom közterületen a Komondor nem szájkosár köteles.


És beleszól az is,hogy mennyi pénzed van rá.

A KOmndor nagy testű,fenyegeti a bélcsavarodás.

A Dobbermann elég népszerű volt,Nem volt eá jóhatással a túl"tenyésztés".Ilyen fajták között gyakoribb a labilis idegrendszerű kutya.Túl félénk,túl harapó,ugatós,beteges stb.


Persze mindkét fajtánál taláhatsz olyan példányokata maelyekre jellemzőek a fenti tulajdonságok.

Kérdés szeretnél -e vele sportol,sokat sétálni,kirándulni,erdőn,mezőn?

Akkor inkáb a Dobi.

A nyári kirándulás nem a Komondornak van.

Ha olyankutya kell amelyikkel nem kell naponta sétálni--függ az udvar méretétől is persze-labdázni akkor komondor.

A Dobival érdemesebb és ajánlatosabb is kutyasuliba menni szerintem ahol több fegyelemet tanul.


Mérlegelj !! Egy felnőtt Komondor sem hiszem,hogy többet eszik egy Dobinál,sőt talán kevesebbet.

Vannak-e háziállatok.Nem Akváriumra és papagájokra gonolok.

Aktív,mozgékony életetélsz? Dobi

Otthonülős vagy? Komondor.

Otthonra kell,vagy pincéhez,ki a pusztába,erdő szélére ahol kevés az ember? Komondor

Nem akarsz a szőrével vacakolni? Dobi.

Vannak kistestvéreid,gyerekeid?

Szüleiddel laksz? Egy Komondort talán jobban tolerálnak az idősebbek kis,mert nem olyan pörgős.


Ember,írj össze minden ami eszedbe jut.És elfogod tudni dönteni.

Ha vidéken laksz és van hely én komondort vennék.

2010. márc. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
01.15.23-08-nak: Az én kutyáim sem szeretik a riasztókat: minél jobban nyomják, annál inkább támadnak :) Ha egy kutya támad, és akkor próbálják rá a riasztót, akkor csak még mérgesebb lesz, ha nem támadna, akkor odébbáll.
2010. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

a dobermann intelligenciája nem nagyobb a komondorénál ! :S

mindkettő nagyon okos, csak más a jellemük. a dobermann modernebb, kicsit túltenyésztett (bár nem mindegyik),

a komondor viszont elél a jég hátán is, jó falusi pásztorkutya lévén :)))

sztem a komondor egészségesebb, abszolút megbízható, ha a területét vagy a gazdáját kell védenie, nem ismer félelmet, és erősebb is, mint a dobi.

2010. márc. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
80%
Egyértelmű, hogy komondor! A dobit nem lehet arra ítélni, hogy -10 fokban házat őrizzen, nincs aljszőrzete. Ő személyvédő kutya.
2010. márc. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

mindenképp dobi.nem véletlenül tenyésztették a dobit őrző védőnek a komondort meg egy pásztorkutyának.mind 2 a saját területén bizonyított.az meg hülyeség hogy egy komondor intelligensebb egy dobinál...vicc!!az én dobim ajtót tud nyitni,megnyitja és elzárja a kerticsapot ha szomjas(nem vicc),ki bírt mászni a kennelből mintha egy létrán mászott volna fel (ilyen vashálóból voltak az oldalai és legalább 2m magas volt) és még sorolhatnám amiket megcsinált és biztos vagyok benne hogy könnyebben tanul mint egy komondor.de tessék én utána is néztem de komondort nem látok a legjobb 10 ben de a dobi a 5.!!!de ott van még a német juhász és a roti is


[link]


de a rosszabb körülményeket biztosan jobban bírja a komondor.te tudod hogy milyen helyen tudod tartani de szigetelt kutyaházban a dobinak sincs semmi baja -20 fokban nekem mindegyik kint volt.és ad dobira tényleg igaz hogy "soha nem alszik"

2010. ápr. 9. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
hiába erősebb a komondor mint a dobi akár melyik kapja el a kezed vagy a lábad rendesen az tuti h ott szarod hugyozod össze magad.és nem a levegőbe beszélek a szomszédom kutyákat képez ki börtönöknek és elég sokszor mentem már vele és az ottani kutyák 35-40kilónál nem nehezebbek.komondort még nemigazán láttam de dobit annál inkább vagy német juhászt vagy rotit.ha meg az erőre akarsz menni vegyél egy oroszlánt mert az nem nyomja le egy kutya se:D:D:D szóval ez nem lényeg hogy erősebb,hogyne lenne erősebb legalább 20kilóval nehezebb, de nem kutyaviadalra akarsz vele menni vagy nem lovagolni akar a hátán akkor az amennyivel erősebb a komondor nem fog számítani.de dobiból is lehet egy beszari kutyát csinálni az egyik ismerősömére ha csúnyán nézel már elszalad.neveléstől függ
2010. ápr. 9. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!