Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire befolyásolja ez a...

Mennyire befolyásolja ez a kutya házőrző ösztönét?

Figyelt kérdés

Úgy általában elég sokan megfordulnak nálam. Vendégek, ismerősök, és ami a legfontosabb, hogy "idegen" emberek is, hisz itthon van az irodám meg minden.

Amikor jön valaki akkor a kutyát nem kötöm meg, jól nevelt, nem ugrál senkire, nem morog, vagy nem kapdos felé.


Viszont a napokban megfordult a fejemben, hogy ez mennyire jó egy kutyának?


Mert ok, hogy sétán kívül így is találkozik idegen emberekkel, de kérdés, hogy nem lesz az benne, hogy: "Ok, mindig jön ide valaki, akkor ez a természetes."


Így ha esetleg ha volna egy bátor besurranó tolvaj, vagy hasonló, akkor beengedné, mert hozzászokott az idegenekhez?


Vagy van a kutyában annyi ész, hogy tudja, hogy ki az akit én engedek be és ki az akit nem?


2014. aug. 13. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem befolyásolja a házörző ösztönt. Az én kutyám is ilyen,mégis ha valaki elmegy a kapu előtt,ugat. :)
2014. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
teljesen más egy olyan ember testtartása, aki valami rosszban sántikál, de még a szaga is , a kutya számára. viszont ha nem védős a kutya, hanem egy jóindulatu állatka, akkor vagy beengedi, vgy megijed, és azért ugat.
2014. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát alapból nem egy besz...i. Úgy morog-hörög (keveset ugat) mindenkire, hogy csoda hogy nem dönti ki a kerítést. Amikor meg én engedek be valakit, akkor csak megszimatolja az illetőt.
2014. aug. 13. 16:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Elég kevés kutya fogja meg az idegent akár befelé, akár kifelé, miközben a legtöbb őrjöng a kerítés mögött, szóval ez semmit nem jelent. Az enyém is őrjöng, de a légynek nem tudna ártani. Egyébként is seperc alatt likvidálni lehet a legjobb házőrzőt is, ha arról van szó, szóval én nem foglalkoznék különösebben azzal, hogy megharapná-e az illetőt vagy sem. Ha a kerítés mögött ugat, akkor akkor is biztosan ugatna, ha valaki bejönne, maximum messziről. Ha otthon vagytok, halljátok, ez szerintem elég.
2014. aug. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azzal nincs gond, hogy befelé, vagy kifelé valakit megfogjon, mert volt rá példa nem egyszer.

Főleg a kifelé menetes történet.


De pont ezek miatt félek hogy nem-e lesz az, hogy hozzászokik az idegenekhez, és akkor már nem lesz olyan hogy nem enged be vagy ki valakit.

2014. aug. 13. 17:31
 6/9 anonim ***** válasza:
komondorom van, nagy birka mindenkivel. de csak akkor, ha én engedem be az illetőt, de azt is csak akkor, ha idegen. és ki is csak mi engedhetjük. ha számára idegen ember nélkülünk akar kimenni, akkor sem bánt, csak megáll előtte az ajtóban, és egy centit sem megy arrébb. attól, hogy sokan fordulnak meg nálad, attól még a védelmezőösztöne megvan. legalábbis ezt tapasztaltam.
2014. aug. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mennyi idős és milyen fajta?
2014. aug. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
4 éves rottweiler, nem rég van velünk.
2014. aug. 13. 22:33
 9/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Nyugi, az ösztöne nagyon is megmarad. Amúgy is nagyon jó területőrzők, de az természetes h ha a gazda enged be valakit, akkor azt nem bántja. Nem hiszem, hogy bárki is megúszná azt, ha betörne hozzád. Nekem is rotim van, idegenekkel a jelenlétemben egy bújós cica...de ha nem vagyok ott, akkor majd szétszedi az ajtót:)))
2014. aug. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!