Mitől sántít a kutyám a bal hátsó lábára?
Sziasztok!
Ma délelőtt Szácsinál(3 éves kan mopsz) észrevettük,hogy a bal hátsó lábára nem áll rá. Egyik pillanatról a másikra,tehát nem egy fokozatos dolog volt ez. Kiment a kertbe,visszajött kajálni,és már így sántított. Végigtapogattuk Neki,hajlítgattuk,talpát megnéztük,nem lépett-e bele valamibe,lábujjait is mozgattuk,de különösebb reakció egyikre sem volt.A leginkább a combtőből való mozgás tűnik korlátozottnak,de az is lehet,hogy csak unta már,hogy piszkáljuk,és nem akarta emelgetni,de ez sem olyan szembetűnő.Ha leül,akkor ezt a lábát kicsit kijjebb tartja,és nem hajlítja be teljesen.Vannak pillanatok,amikor szinte rá is áll,járás közben,akkor sem túl meggyőzően,de ez csak egy-két percig van.
Én arra gondoltam,hogy félrelépett,vagy rándult Neki.Fájdalom jelét nem mutatja,nem nyüszít.
Nektek volt már hasonló eset?Mik a tapasztalatok?Vigyem be ügyeletre,vagy várjak még vele hétfőig?Lájm kór tünete lehet?
Ja,amúgy pont egy hete volt ugyanez a sztori,csak a jobb első lábával,de azóta rendbe is jött.
"Lyme kór kutyában
A Lyme-kór egy idült jellegű, több szervrendszert érintő betegség.
A fertőző kullancs szúrását követő néhány hét, hónap elteltével a belázasodó kutya általános tüneteket mutat: kedvetlenség, étvágytalanság, bágyadtság, gyengeség, krónikus ízületgyulladás, testszerte nyirokcsomó megnagyobbodás, szőrhullás. Ízületgyulladást leggyakrabban az elülső végtagokon lehet észlelni, ilyenkor egyik-másik ízület megduzzadása, fájdalmassága észlelhető. Néhány hét múlva a tünetek enyhülnek vagy elmúlnak, esetenként azonban hetek, hónapok alatt idült sokízületi gyulladás alakul ki, a kutya sántít, nehezen, nem szívesen mozog. Előfordulnak vese- és szívelváltozások, ideggyulladások (következményes bénulások) is. Az ember és a beteg állatok legalább hat hétig tartó antibiotikum-kúrával eredményesen gyógyíthatók, ha a diagnózist hamar felállították, és a kezelést azonnal megkezdték. Elhanyagolt esetekben a betegség idültté válik, és ilyeneken az antibiotikum-kezelés már nem segít.
Szerencsére a Lyme kór ellen kutyáknak már létezik védőoltás. Az első oltást egy hónap múlva ismételni kell a teljes védettség kialakulásához, így érdemes az állatorvost felkeresni már a tavasz beköszönte előtt.
A Lyme vakcina egy évig tartó védettséget biztosít, de csak a Lyme kór ellen!"
Ha volt a kutyusban (akár pár hónappal ezelőtt) kullancs, esélyes a Lyme-kór, de egy orvos tud biztosat mondani. Én a helyedben hétfőn megmutatnám dokinak. Jobbulást!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!