Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy viseli a Szibériai husky...

Hogy viseli a Szibériai husky és az alaszkai malamut a magyarországi klímát?

Figyelt kérdés
Tudom alapvetően a hideg éghajlatot kedvelik. Rosszul éreznék magukat nyáron a nagy melegben ?
2010. jan. 10. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
hát elviselik...talán ez a legmegfelelőbb szó.. melyik kutya érzi jól magát a kánikulába:(
2010. jan. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy egyik kutya sem éri jól magát kánikulában, de úgy hallottam, hogy a huskynak a magyar nyár szenvedés csak.
2010. jan. 10. 22:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Malamutunk volt és tökéletesen boldogan élt a meleg nyáron is. :) A legtöbb kutyának azért van szőre, mert télen fűt, nyáron hűt. Nem véletlenül... Pl a pulinak sokkal nagyobb a szőre, pedig ebben az országban alakult ki.
2010. jan. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem viselik rosszabbul, mint pl. egy rotti vagy a rövid orrú kutyák.


Nagyon csinosan, szépen le tudnak vedleni, egész rövid bundájuk szokott lenni nyáron.

Persze segíteni kell nekik, rendszeres fésüléssel.

2010. jan. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Nekem 10 évig volt malamutom, imádja a telet és a hideget, akkor van elemében, de a nyarat is nagyon jól tűrte. A lényeg, hogy 2-3 naponta jól át kell fésülni és ebben segíteni kell neki a vedlésben, de ami a legfontosabb, hogy mindig legyen előtte hideg víz. Nem érdemes egy csupa-beton udvarban tartani, mivel szüksége van árnyékra és hideg földre. Mi besegítettünk, hogy naponta fellocsoltuk az udvart, főleg a kedvenc részeit. Ha van a közelben folyó,vagy tó, el lehet vinni úsztatni, azt nagyon szeretik. Az is lehűti valamennyire. Gondos odafigyeléssel nincs gondja a melegben. Gondolom a husky-ra is ez érvényes.
2010. jan. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szamojéddal van tapasztalatom. Ő teljesen jól tűrte.
2010. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat !
2010. jan. 17. 15:41
 8/8 anonim válasza:
Nekem is szibériai husky-m van, és meg kell mondjam: a magyar éghajlat csak szenvedés neki, kifejezetten nyáron és a melegebb tavaszi hónapokban.
2013. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!