Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bosszút áll, hogy egyedül...

Bosszút áll, hogy egyedül haggyuk?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves törpe schnauzerem, és akárhányszor magára haggyuk a lakásban állandóan kárt tesz. (falakat lekaparta, szönyeg,ülögarnitura , bármi....) Mindegy, hogy mennyi idöre haggyuk magára, szerintem így áll bosszut, hogy egyedül haggyuk. Mit csináljak vele? Hogyan szoktassam le erröl?
2010. jan. 8. 23:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Még nagyon kölyök, nagyon nem szeret egyedül, unatkozik.
2010. jan. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Bosszút áll? Ugyan dehogy!Csatlakozom az előttem szólóhoz, unatkozik szegényke, nem szabad az egész házban egyedül hagyni, ha elmennétek, és tudjátok mi vár ha hazaérkeztek. Zárjátok be az egyik szobába, kajával, vízzel, kedvenc játékával stb. amit szeret ő is. Hátha el lesz vele addig. :))
2010. jan. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják, hogy szeparációs stressz, így nézz utána!
2010. jan. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hiába hagyok elötte egy csomó játékot, csontot, vagy rágcsát nem foglalkozik velük. Minden ugyanott van, mint amikor elmegyünk. Mit csináljak vele?
2010. jan. 9. 00:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Már mondták... Ne hagyd szabadon az egész házban, hanem tedd be egy, azaz 1 db szobába, ajánlott a fürdőszoba, mert ott ált. nincs fabútor, amit szét tud rágni és ha a csempére vizel az nem okoz akkora kárt, mintha mondjuk parkettára csinálja. Nem szabad túl nagy teret adni neki, ha egyedül hagyjátok.
2010. jan. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólóval határozottan nem értek egyet.

Egy 1 éves kutya nagyon jól megvan egymagában akár az egész házban. Természetes, hogy a gazdik elmennek dolgozni és más alkalmakkor is magára hagyják, anélkül, hogy bárhova is be kéne zárni. Az a kutya számára egy értelmetlen kizárás a megszokott életteréből.


00.31-as hozzászóló pontosan megadta a választ és a teendőt.

A kutya ilyen viselkedését az ún. szeparációs stressz okozza, ami manapság sajnos elég gyakori.

Türelemmel és a megfelelő módszerrel megszűntethető.


Itt egy ezzel foglalkozó link:

[link]


Innen már elindulhatsz, és segítséget kérhetsz szakértőktől. Érdemes, mindenképp tedd meg, a kutyád és a magad érdekében is.

Sok sikert!

2010. jan. 9. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
figyelj minden kutya más. Őt úgy látszik nem lehet egyedül hagyni, és nevelni kell erősebben. Nekem is szétszedte EGY SZOBÁBA a falat, kapott egy nagyot a fenekére és megtanulta, hogy azt nem. Vettünk neki ilyen illatozó rágócsontot és azzal elvan, alszik, eszik, iszik és nem pisil, kakil be :)
2010. jan. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
utolsó vagyok: mármint az egész házba. tényleg ajánlott egy szobát kiválasztani és onnan elrakni mindent amit megrághat amíg nem vagytok otthon.
2010. jan. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A probléma szeparációs stressz. Ebben a könyvben magáról a problémáról és a megoldásról is kapsz információkat:

Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
szentem fenekeld el az mindig beválik XD
2011. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!