Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit eszik egy husky?

Mennyit eszik egy husky?

Figyelt kérdés

Évente, havonta, hetente?

Kenelbe lehet zárni néha?

Vegyek neki játékot, mint pl gumicsont?

Mennyi költségre számítsak egy huskynál?



2014. júl. 15. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy felnőtt husky kb. 15-20 kg. Érdemes neki középkategóriás, vagy akár prémium tápot adni, ezek jobb minőségűek, így a kutyának is jobb, mivel nincs benne tartósítószer, vagy színezék, a hasznos tápanyagtartalma pedig magasabb, így a kutya többet tud hasznosítani belőle, így nem feltétlen drágább. Pl. a josera regular egy nagyon jó ár-érték arányú táp, kb 500 ft 1 kg, a husky egy nap kb 25 dekát eszik belőle, így 125 ft/nap, azaz kb. 3750/hó, ha csak tápot adsz.


Igen, be lehet csukni, de nem 22 órára/nap.


Vehetsz neki játékokat, de nem ezen múlik milyen gazdi vagy, ők nem azt nézik, hogy mennyibe került, egy szakadt ronggyal eljátszanak ugyanúgy.


Oltás, kullancs elleni védekezés, egyébb állatorvosi költségek vannak még, kb 10000/év


A kölyök többe kerül, mivel kölyöktáppal kell etetni, és sűrűn kell dokihoz vinni oltásra.

2014. júl. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nyersen etetek.

Havonta kijövök kb 6-7000 ft-ból.

Játékot minden hónapban veszek neki, de nem azért, mert szétrágja, hanem azért, mert mindig csak akkor örül neki, és játszik vele, ha új.

Aztán meg nagyon rá se néz...egyáltalán nem apportos...néha rájön, hogy kicsit labdázzunk, és teljesen rápörög, de nem ez a jellemző.

Annyiból viszont célszerű, hogy ha mondjuk bezárod, akkor le tudja magát foglalni valamivel.

Amikor bent van a lakásban az enyém, akkor szokta rágcsálni a játékait, de általában csak akkor.


Hát, kennelbe belehet zárni, bár én nem nagyon kedvelem a kutyák bezárását.

Neveld meg, mozgasd le minden nap, és esze ágában se lesz szökni. Tapasztalat.

Az enyém sohase volt bezárva, sőt, van, hogy nyitva hagyom a kaput, és akkor se megy ki. ha meg kihívom magammal az utcára, egy szóra ugrik, és jön be lábhoz.

A mennyi költségre számítsak is egy buta kérdés.

Ha szépen, tudatosan neveled már kölyök kora óta, és minden nem illő viselkedést tiltasz, ezáltal nem rág szét semmit, akkor nem sokra.

Azonban ha befuccsolsz a nevelésben, és a fejedre nő, meg nem mozgatod rendesen, akkor most kezdj el búcsúzni a szép kerttől, a kedvenc bútoraidtól, az apró tárgyaktól.

A huskyk hihetetlen nagy mozgásigénnyel rendelkeznek, és rendkívül intelligensek.

Ha nem kötöd le minden nap, és nem fárasztod le, akkor nem lesznek boldogok az elkövetkezendő éveitek.

Illetve a mennyi költségbe beleszámítanak az orvosi látogatások. Ha vigyázol rá, és csak az oltásokat kell, hogy megkapja, akkor nagyon felkerekítve egy húszas az első évben.

Aztán meg kb évente 7000 (kötelező veszettségi, meg ajánlott kombi)

De ha közbe jön egy baleset, vagy egy akut eset (elüti egy autó/ lenyel egy olyan tárgyat, amit nem tud megemészteni, és bélelzáródása lesz, stb...) akkor az mélyen zsebbe nyúlós.

szóval a kérdéseidre nem nagyon lehet pontos választ adni.


Nekem ez az év pl nem szerencsés, mert nemrég egy hülye macska miatt begyulladt a szeme, egy másik kutya megharapta, és elfertőződött a sebe...toklászt szívott be...szóval eléggé ránk jár a rúd...így most az ez évi orvosi költségeink kb 50.000-re rúgnak ki...tavaly meg nem kellett az oltáson kívül semmi másért dokihoz menni

Sajnos vannak dolgok, amik ellen nem lehet teljesen védekezni, és ezekre is mindig számítani kell

2014. júl. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
egy felnőt husky nem 15-20kg 1. ha már 15 kiló az nagyon rosz egy husky 17-30kg köözöt van jó minőségű táppal 120ezer az etetése 1 évre kb
2014. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az első 2 válaszolóval egyetértek, és köszönöm. Viszont Te, utolsó válasz adó, kétlem hogy egy közepes termetű kutya csak úgy megeszik 120 ezer ft-ot...Knut, (így neveztem el a fiú kutyusom), eszik normálisan, de nem annyit hogy egy vagyon jöjjön ki belőle..

Még csak reggel van, de már is 3 órát futottunk az erdőben, nehéz pórázon tartani, most még birom is :D A cipőket lehordja a teraszról, de megrágni esze ágában sincs, a macskánkkal össze szeretne már nagyon barátkozni, de a 6 hónapos cica nem igen hagyja magát..de nem fújtat meg semmi, néha ha idegesíteni akarja hozzá dörgölőzik aztán meg felmegy a tetőre, és a kajáját is megeszi, de Knut csak várja, hogy rákerüljön a sor. Gyönyörű, egészséges kutya, szól hogy mit akar. Az ült gyakoroljuk most nagyon, meg hogy ne elől, hanem mellettem sétáljon..Ha reggel megyek ki hozzá, képes a nyakamig felugrani úgy örül hogy már megyünk is sétálni.

Annyira szeretem..Bár kölyök még, de annyira várom hogy nagyobb legyen..:). nem tudom hogy hány kikó, eltudom képzelni hogy egy felnőtt husky 30 kg-ot nyom, de ha 15 kg, akkor sincs semmi baja, máshol is olvastam, és mindenhol ugyan azt írja, mindenki ugyan azt mondja..de köszönöm a válaszokat..remélem nem bánjátok hogy meséltem a kutyámról egy kicsit. Nem mondom hogy hűűű de okos meg engedelmes, van még mit tanulnia, de néha hallgat rám. Tud tanulni, csak nem mindig akar.

2014. júl. 17. 10:47
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Az én huskym szuka, és 22-23 kg.

a tanítást ne add fel, mert én is nagyon szépen kiképeztem az enyémet :)

rengeteg dolgot tud, és engedelmes.

rendkívül okosak, csak egy hullámhosszra kell kerülni, és akkor bármit megtesz neked :)

2014. júl. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, egyszer leordítom hogy nem szabad, aztán már nem csinálja. Még kicsi, csak pár napja van nálam, kb az előtt 5 napja kaptam mikor kiírtam a kérdést. Na és ahhoz képes mihelyst megjött, kb 3 óra kellett neki hogy jól érezze magát. Szerintem nem volt honvágya...amúgyköszi:)
2014. júl. 17. 13:36
 7/8 anonim ***** válasza:
3. azt írtam jó minőségű táppal én az enyémeknek szuper prémium tápot adok 2 kutyám van 2 kan ivartalanok wolfi 28kg ejko 30kg naponta 0.5 kiló tápot adok nekik ez az előírt . 15kg táp 1 hónapra a kutyának ami 1 vére 180kg táp amit én adok nekik tápot annak kilója 1900ft szóval 342000ft ba kerül 1 kutya etetése nekem egy évre szóval a két kutya etetése 684000ft ba kerül !!!!!! a 120e még olcsó
2014. júl. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia nem eszik sokat.Nekem is van.Kb annyit eszik mint a Német juhász.Amúgy igen vegyél neki játékot és sokszor sétáltasd és játsz vele mert különben este nyüsziteni fog (az enyém nem de ki tudja nekem azt mondják hogy nyüszit este) tehát arra is számithaatsz ha nem játszol vele eleget nem fogsz aludni este -.- xd amúgy ne zárd ketrecbe... nem fogja birni mert kell neki egy nagy kert minimum... nem hogy bezárni kenelbe tehát azt ajánlom ne zárd be mert az rosz neki (nem szereti a bezártságot) és ezesetben is nyüszit xd
2017. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!