Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatom meg neki?

Hogyan taníthatom meg neki?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám. kölyök még. meg bszeretném tanítani neki, hogy a lakás egyes helyeire ne jöjjön be. Pl.:

Konyha, fürdőszoba, véce


2010. jan. 8. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Az enyémek a galériára nem jöhetnek föl. Ha próbálkoztak, mindig rájuk szóltam és elég hamar megértették, hogy mi a helyzet. Az egyik kutyám viszont sokszor felosont. Ilyenkor lezavartam vagy ha nem akart lemenni a szóra, akkor levittem. De mindig visszament. Ezért a harmadik után büntiből kizártam a szobából negyed órára. Ez elég volt neki, hogy felfogja, nem mehet fel oda.

Hasonlóképp kell amúgy, mint az ágyról leszoktatás. Keress rá, találsz itt rengeteg ilyen kérdést.

2010. jan. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kutyanevelésben mindig 3. dolog a lényeg:


1. ha jót csinál jutalmazás

2. ha rosszat csinál leszidás

3. emlékeztetés


Szóval ha bejön mondj neki egy parancsszót pl.: kifelé, és ezt mindig ugyanolyan hangsúlyal mond. Ha nem érti told ki óvatosan. Ha már jó helyen van dícsérd meg, de ne nagyon boldogan, mert akkor visszajön. Esetleg mond: Okos kutya, ott marad! Elég sokszor kell eljátszani ezt, de egy idő után már a hangsúlyból tudja mit akarsz, és makszimum csak évente párszor kell emlékeztetned, hogy mi a rend.


Jó kutyázást:)

2010. jan. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen:)


Már ha rászólunk kimegy, de sokszor beoson. mi az a galéria?

2010. jan. 8. 15:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Szoba a szobában. :) 4 méteres belmagasságú a lakás és van fából építve a szobába egy emelet. :)

Valahogy így kell elképzelni:

[link]

2010. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm :D


Láttam már ilyet, de most valahogy nem ugrott be.

2010. jan. 8. 17:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!