Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért téphette szét a saját...

Miért téphette szét a saját kutyájuk azt a kislányt?

Figyelt kérdés
Most láttam a híradóban. Általában mindig ilyenek kerülnek be, hogy előtte jámbor rendes kutya volt, aztán meg tessék. Miért csinál ilyet egy kutya?
2010. jan. 5. 20:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%

A yorki nem azért veszélytelenebb, mert olyan jó kutya. A divat miatt sok a szaporító akik miatt leromlik a fajta minősége. Azért egy 80 kg-os kutyát kicsit nehezebb szaporítani, én azt hiszem már csak ezért is kicsit nagyobb biztonságban vannak. Apró termete miatt a nevelését is könnyebb elrontani, mert ugyan ki venné komolyan? Míg egy nagy kutyától félnek, sokkal inkább látszik hogy szüksége van nevelésre, persze valaki így is rosszul bánik vele. A yorki egész egyszerűen a mérete miatt nem jön számításba. Lehet hogy sokkal több yorki támadott emberre, csakhogy kicsit kisebb mint a kau így ez nem fog tudomásunkra jutni mert legfeljebb csak röhögnek rajta hogy milyen kis méregzsák...

Azon kívül az emberek már azt is német juhásznak nézik amelyik nem törtpe kutya és feláll a füle. Evvel csak a tudásukra célzok, hogy akármilyen kutyát mondhatnak rotinak, kaunak... Itt csak azon van a hangsúly hogy minnél többen hallják, a híresztelésen. Nem az igazságon.

2010. jan. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%
tök mindegy, hogy milyen fajta, egy bizonyos méret felett halálos a harapása. ezt lenne jó, ha megértené minden olyan kedves család, akik a betörő elrettentése érdekében a gyereknél 5-ször nagyobb méretű kutyát tartanak. Egy 80 kilós kutya megy neki a 20 kilós gyereknek, vagy egy 1,5 kilós yorki, nagyon nem mindegy. Persze jó esetben egyik se történjen meg, de ha már olyan barom, hogy nem foglalkozik a kutyájával, akkor legalább olyat tartson, ami fizikailag nem képes szétszedni egy gyereket.
2010. jan. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam a hírekben az esetet. Ha megfigyeltétek a szomszédokat, akik nyilatkoztak: kisebbségiek. Nem bántásból írom, de náluk köztudott,h a gyerekeiket sem nevelik, nem hogy a kutyát.

Az első ami bennem is felmerült,h mi a francot csinált az a gyerek a testvérével otthon, felügyelet nélkül, ráadásul kinn az udvaron?!

Valószínű,h kimehettek játszani, és esetleg a kutya is be akart "kapcsolódni", és ebből lett a tragédia. Viszont érdekes,h a másik gyereknek semmi baja nem lett!?!

Annak, meg aki rosszul van a nagykutyáktól üzenem,h sokkal elöbb engedném a gyerekem oda egy nála 5ször nagyobb kutyához,h megsimogassa, mint egy kis "patkányhoz". Köztudott h ezek sokkal elöbb harapnak, mint a nagyok, az idegrendszerük is gyengébb sokszor a túlszaporítás miatt, valamint kis méretük miatt gyakran félősek és ezért harapnak. A nagyok fájdalomtűrő képessége jóval nagyobb! Persze itt nem olyan nagykutyáról beszélek akit egész életében láncon tartottak és vertek!!

Egy kutya olyan, mint amilyennek nevelik, vagy épp nem nevelik!

2010. jan. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy 2 éves rotim, nagyon édes, játékos. Azonban soha nem engedem, hogy kettesben legyen a gyerekemmel. Kennelben tartom, csak velem van szabadon, ilyenkor a gyerekem is kutyázhat, akit megtanítottam az alapszabályokra: nem kapkodunk, nem nyúlunk a kutyához figyelmeztetés nélkül, nem térdelünk le hozzá: mindíg legyünk magasabban, mint a kutya feje,határozottan beszéljünk a kutyával, stb. Ezek nagyon fontos dolgok! Remélem, egyetértetek velem! :)
2010. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
52%
Nekem yorkim van,ha letérdelek is magasabban van a fejem,de ha fekszem még akkor is:)
2010. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
38%
15:32-nek: :D
2010. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kérdező én is egy kisseb városrészen már az falu vagy tanya és ottt is németjuhász pitbull bulldog minden és jó jól nevelik a falusiak:D
2010. jan. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a 3 kutyás eset? Mert 1 kutya nem ugyanaz, mint 3.

Tehát:

1. a 3 kutya már önálló falka, a falka rangsor mindig megvan, ha elmegy a vezér a képből, a rangidős viszi tovább a maradék falkát

2. a gyerek nyomába sem ér egy kutyának, tehát nem falkatag, hanem 'valami' más a kutyák számára (zsákmány, betolakodó, stb), legfeljebb a gazda jelenlétében az övé, így akkor tabu, csak a hülye ember hagyja egyedül gyerekét kutyával, még ha az yorki is (nem gondolom, hogy egy rózsalelkű vagy akár 'rossz' gyereknek ne lenne sokk, ha egy bármilyen kis állat összeharapdálja, s teszi ezt addig, míg az nem mutatja a kutya-alázatot, amit sajnos szegény gyereknek senki soha nem is említett, tehát a harapdálás nem marad abba)


Az eset rámutat arra a renkívüli ostobaságra, tudatlanságra, ahogyan az emberek élik az életük, közlekednek, kutyáznak, stb. Az a hit, miszerint semmi baj nem lehet ebből v. abból, sajnos ilyen v. ehhez hasonló esetek által kap időről-időre cáfolatot.


A kutyaharapások áldozata döntő többségében családtag, családhoz közeli valaki, vagy járókelő és a legritkább esetben 'betörő'. Ami pedig az áldozatokat illeti, korosztály szerint változik az áldozat túlélési esélye a 0-ról a plasztikázhatatlanon, helyrehozhatón át a megcsipkedettig.


Az ok mindig az ember, mind a kutya tartásához elengedhetetlen ismeretek meg nem szerzése miatt, mind pedig a gondatlanság okán.

2010. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!