Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok olyan trükköket,...

Mondanátok olyan trükköket, amik már közepes nehézségű?

Figyelt kérdés
Az alapokat már tudja a kutyám, láttam sok vidit a neten, de nem tudom melyikeket nehezebb betanítani, és melyikeket könyebb, Szaval az ilyen Ül fekszik, pacsit, forog, hemperek, hozd vissza, marad...stb már nem érdekel, mert ezeket mind hibátlanul elsőre tudja.
2010. jan. 5. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ajtó kinyitása például, kilinccsel. Ezt még egy macska is meg tudja tanulni.
2010. jan. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kyra Sundance: 101 kutyatrükk c. könyv!

Az is benne van, melyik milyen nehézségű és mit kell hozzá tudni!

2010. jan. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Halottnak-tettetés,csak akkor eszik ha szólsz neki,vagy kézjelekkel a pacsiül stb.
2010. jan. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nehézség kutyánként változó. Nem egyformán fogják föl a dolgokat, az egyiknek ez a nehezebb, a másiknak meg amaz.

Nehezebb pl a távolban ülésből fektetés, fekvésből ültetés, ültetésből állítás. Menet közben állítás (helyben maradás, míg te tovább mész), ezt lehet fektetéssel, vagy üléssel felváltani.

A szégyenkezésként a szem "vakargatása" is nehezebb feladat. Az enyém pl a száját is megnyalja ha mondom neki.

Ölbe ugrás, ha elbírod. Illetve nálunk elég könnyen ment a hátrálás, és a meghajlásban hátra menet megtanítása is.

2010. jan. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a maradot úgy is tudja h úgy elmész h nem lát már?
2010. jan. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát... nehezen Valamiért mindig jön utánam, nem birtam neki rendesen megtanítani
2010. jan. 5. 17:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kedvenc trükkjeim a guruló karikán átbújás, az orron egyensúlyozott jutalomfalat és a földön fekvő karikán átbújás.

A guruló karikát így kell megtanítani: először megtanítod álló karikán, gondolom ezt nem kell leírnom, hogy kell. Aztán lassan elkezdesz menni és viszed magaddal a karikát, közben bíztatod, hogy ugorjon át. Amikor ez már megy, elkezded lassan görgetni és megint bíztatod, h ugorjon. Később egyre gyorsabban görgeted, végül elgurítod.

A másik karikás trükkhöz eleinte az álló karikán bújtasd át, később egyre inkább eldöntöd a karikát, így egyre közelebb kerül a földhöz. A cél az, hogy a földön fekvő karikát az orrával felemelje és átbújjon rajta.

A jutalomfalatos trükköt így kell tanítani: megfogod a pofáját és ráteszel egy falatkát. Mondogatod neki folyamatosan, h tartod, amikor elveheti, akkor mondod, h vedd el. Később elengedheted az orrát egy rövid időre. Egy idő után el kell érned, hogy egészen sokáig elengedhesd.

Ezen a videón az én kutyám csinálja a jutalomfalatos trükköt:

[link]

2010. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!