Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacsiknak mennyi lépcsőzés...

Tacsiknak mennyi lépcsőzés nem káros még?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy a tacskók háta megsínyli a lépcsőzést, ezért érdekelne, ugyanis magasföldszinten lakunk, és van úgy kb 10 foknyi lépcső a lakás előtt. Megárthat ez neki, ha naponta többször is, séta alkalmával felcaplat rajta? Vagy inkább ölben lenne érdemes átreptetni, és az utcán letenni?

Mert nem az a tipikus ölbevevős paneltacskó, 4 kiló és szín izom:D


2010. jan. 5. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyedfüggő, de alapvetően igen, megárthat neki ennyi is, ha ez napi többszöri rendszeres terhelés. Ha megoldható vidd ölbe.
2010. jan. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
nekem 5 kilós a törpetacsim. én minden nap 3szor ölben viszem le. mikor vettük felhívták rá a figyelmünket, hogy ne lépcsőzzön még ha bírná se, mert nagyon megárt neki. megrövidíti az életét. szerintem vidd inkább ölben.
2010. jan. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Intézd úgy hogy leessen a lépcsőn, úgy kevésbé árt neki :D
2010. jan. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

tényleg egyénfüggő. mert az én tacsim (most 12 éves) benti kutya volt, amikor kb. 6 évig olyan házban laktunk, ahol volt emelet. elkerülhetelen volt a lépcsőzés. napi szinten rohangászott rajta többször is. hála Istennek semmi baja. de hallottam olyan tacsiról is, akit 5 éves korában el kellett altatni a gerince miatt. bár nem tudom mennyit lépcsőzött, de biztos kevesebbet, mint az én kutyám.


csak leírtam a mi esetünket, de jobb az elővigyázatosság. ha teheted, emelt fel annál a pár lépcsőfoknál

2010. jan. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szia!

nekem is volt tacsim!és 3 éves korában el kellett altatnom mert lebénult a lépcsőzéstől!kertes házban laktunk és nem nagyon lehetett neki megelőzni a lépcsőzést mert amint bejött a kertből v kiment lépcsőznie kellett!

sztem is vidd le kézben!szoktasd hozzá valahogy hogy engedje magát! jobb félni mint megijedni!

2010. jan. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én is azt javaslom, hogy inkább ölbe vidd, 4kg nem egy nagy súly, inkább minthogy baja legyen.
2010. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A mi lépcsőházunkban van egy tacsi aki a 3.-on lakik.

(54 lépcsőfok) Egy darabig maga ment fel, de az orvos azt mondta, hogy nem szabad ennyit másznia. Most van egy kutyaszállító-táskája. Hamar beleszokott. Nagyon cuki

amikor úgy szállítják felfele. Szerintem is vedd ölbe.

=)

2010. jan. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

nekem 2 10 kilós tacsim van, és én is kézben viszem őket!

párom előző tacsija 8 évesen meghalt, gerincproblémái (lépcsőzés) miatt!

ha nem akarod őt hamar elveszíteni, akkor ne legyél lusta és inkább kézben vidd!

2010. jan. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2010. jan. 6. 19:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!