Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok a rottweilerről?

Tapasztalatok a rottweilerről?

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 19:49
 1/4 anonim válasza:
Mozgásigényes, állandóan éhes, erős. Sok esetben elég játékos. Elég értelmes, tanítható és kiváló házőrző. Barátkozós (bár ez a neveléstől is függ) eddig úgy vettem észre, hogy együtt lehet hagyni gyerekkel, nem bántja a családtagokat.
2010. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek gyerek kora óta rotija van, ő nagyon szereti. A storyai alapján én úgy vettem le hogy nagyon okos, könnyen tanítható, játékos, de amúgy egy komoly természetű kutya. Tévhit hogy bántja az embereket, hogy támadna... Max annyira mint bármelyik másik fajta kutya. És sztem kinézetre is egy értelmes kutya.
2010. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
3 Rottweiler kutyát ismertem eddig. Ők felnőtt koruk ellenére is rendkívül játékosak voltak, de tudták ki a főnök a háznál. Rendkívül jó házőrzők! Kaja kapacitásuk elég nagy :D. Igaz, hogy főként természettől füg, de a szomszéd macskáját kinem állhatták. Mindig elloptak valamit ha az udvaron felejtettük. Imádnak rágcsálni, ezért ajánlatos bőven ellátni játékokkal. Úgy vélem panelba nem ajánlott!
2010. jan. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Van, akiknek sajnos a fenti. Nekik persze a legtöbb őrző-védő fajta esetén ugyanez lett volna a végkifejlet: nem szabad semmilyen kutyát tartania annak, aki nem tanulmányozza a faj viselkedésének alapjait, ill. kiképzésének módozatait. (aki pedig nem tudott még egy kutyát sem engedelmesre nevelni, az ne akarjon gyereket...) Mit mondjak, felnőttként se élveztem, mikor - csak másodpercekre - egyedül maradtam anno, egy barátom 5-6 rotija között az udvarán, míg ő mászkált ki-be.


A tapasztalat az (2/3), hogy nagyon kedves, jó kutya tud válni belőle, humoros, mindig játékra kész, ha kell éber, amúgy meg halálian tud horkolni pihenés közben. Viszont arra való, amire tenyésztették, feladat kell, ami fárasztja, leköti és ami tekintélyt parancsol neki, mert elég zabolátlan, pl. játékból való futkározása leginkább ámokfutásra emlékeztet. Azért 2/3, mert volt egy szuka is, ami idegrendszerét tekintve bolond volt, ilyennek tenyésztették, örökölte: 8-10 hetesen agresszíven, visszaharapott a fenyítésre és le se állt igazán (szülők és az egész alom olyan volt). Nem nálam nőtt fel, ellophatták, mikor még be lehetett nyúlni a kapunkon.


(Arra sem ez, sem más kutya nem való, hogy a gyerek nyaggassa, márpedig tapasztalat, hogy a gyerek, főleg, ha a természete eleve olyan, ugyanúgy szeretne parancsolgatni a kutyának. Gyereket SOHA nem szabadna semmilyen kutyával egyedül hagyni, ha nem tudja biztosan lerendezni az ebet. )


Könnyen képezhető, csak motiválni kell tudni és fenyíteni, ha szükséges: én leverem, ha kell, ez mostanság csak a felpofozás imitálása, de először nem az volt.. Eredmény: tudja, hol a határ (de az okos rottweiler harcképtelenre röhögteti ilyenkor a gazdát és megússza), szót fogad, mielőtt jönne a pofonofon, míg a türelmesebb családtag, aki ezt elmulasztja, ordít rá, meg sokszor szól, mire a kutya megteszi amit kell, mondván, ő nem tud akkorát ütni mint én. Pedig nem az akkorán, hanem azon múlik minden, mennyire, határozottan és azonnal avatkozik be az ember.


Röviden: kutyákat ismerő (viselkedéstan), alapkiképzéshez önállóan is elég ismerettel rendelkező, gondolkodó ember kezébe való fajta. Ha ez stimmel, akkor kedvencnek is elmegy, viszont ekkor nem szabad őrző-védő kiképzésre vinni. Munkakutyát (ő-v) meg az csináljon belőle, aki hazugság nélkül állíthatja: minden nap van minimum egy órája csak a kutyával kettesben lenni az erre választott helyen.

2010. jan. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!