Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfázhat -e amúgy lakásban...

Megfázhat -e amúgy lakásban tartott féléves labim, ha ilyen hidegben kb. fél napot a szabadban kell töltenie (védett helyen)?

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. jan. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

Először is mi az hogy védett hely?


Igen, megfázhat hiszen a kutya max. 5 fokos hőmérséklet különbséget tud jól tolerálni, ez egy lakásban tartott kutyánál még tovább csökken!


Ha mindenképpen kint kell lennie, akkor vagy szigetelt nem túl nagy kutyaházban vagy kutyaruhában bírná ki a legjobban.


És még így sem lehet kijelenteni hogy biztosan nem fog megfázni!

2010. jan. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most komolyan gondolod??? Ne szórakozzunk már, kutyáról ráadásul labradorról van szó akinek van nagyon durván jó aljszőre és remek szigetelésű fedőszőre. Egy fél éves kutyának meg már nem is babaszőre van. Lassan úgy kezeljük a kutyákat mint a csecsemőket.

Nekem labradorom van, amikor versenyen/edzésen vagyunk akkor az én kis szobakutyám egész napot/fél napot velem van kint a hidegben, és semmi baja nincs. Egy barátom szintén lakás-labija aktívan vadászik. Szerinted fél órákat szoktak vadászni? Nem, az kő keményen egész napos kinti, hidegben történő elfoglaltság.


Kezeljük már helyén a kutyát. Ilyen szempontból a kutya az kutya. Semmi baja nem lesz ha fél napot eltölt a hidegben. Nem egy kínai kopaszt akarunk kiültetni a csupasz placcra hanem egy labradort!!

2010. jan. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ki tudja (a kutyádról)?

Én azt tudom, hogy a szintén bent alvó (este) kutyámnak semmi baja nincs azzal, hogy kint van és hiába van ólja (egyszerű osb doboz, de ha benne vagy, melegebb, mint a 'kint', kifűtöd), inkább a kövön, meg a hóban fekszik és sose didereg. A labradornak pedig sokkal hosszabb a szőre. Vize ne legyen kint ilyenkor, vagy attól, vagy mástól, de csúnyán köhögött a kutyám. Kapott kezelést, a víz is el lett véve és 1 hét múlva semmi, ennek 1 hónapja lassan.

2010. jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!