Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám emberekkel bizalmatla...

A kutyám emberekkel bizalmatlan. Oda is kap nekik. Fél tőlük. Hogy tudnám ezt orvosolni, szocializálni?

Figyelt kérdés
jártunk suliba ott kajával próbálták sikertelenül. Addig jutottak hogy a kaját elfogadja az embertől, amíg adja neki az idegen a kaját bármit megtesz csóválja a farkát, leül neki , lefekszik, de mihelyst elfogy a kaja utána azonnal ugatja az embert. Mivel lehetne még kísérletezni? a kutyát még kölyök korában , fogadtam örökbe velem is bizalmatlan volt , kb 1 hétig , de én ezt provokálással oldottam fel. elkezdtem előtte futni , majd játszottunk onnét kezdve már elkezdett bennem bízni. Ez gondolom egy idegennel nem működne, ugye ? 1 idegennel össze haverkodott de ő elég határozott természet nem félt tőle, viszont az emberek többsége tart tőle szerintem ez még rá tesz egy lapáttal a viselkedésére. Ha emberekkel kedves lenne akkor nagyon jó kutya lenne. Amúgy ha közelít egy idegen és elkezdi támadni letudom állítani de ha valaki megakarja simogatni már nem. Köszönöm a segítséget!
2014. jún. 24. 11:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Dobd mélyvízbe: Vidd el valami zsúfolt helyre, kirakodóvásár, sétálóutca, ilyesmi. Ha félsz, hogy megharap valakit, akkor tegyél rá szájkosarat (olyat, amiben tud lihegni), legalább nem is nyúlnak annyian hozzá kérdezés nélkül...

Addig sétálgassatok fel-alá a tömegben, míg teljesen bele nem tompul a sok ember látványába. Tanulja meg, hogy az emberek csak tereptárgyak.

A személyes kontaktussal szembeni bizalmatlanság keményebb dió. Vidd el olyan kutyasuliba, ahol rendezik a kutyáddal való viszonyodat, és hozzáértő, kutyás emberek között tanulhatja a bizalmat. Sajnos a hozzá nem értő, de állatbarát járókelők többet tudnak ártani ilyen téren, mint amennyit használnak...

A fő gond az, hogy támad. Ebből csúnya baleset lehet, úgyhogy lehet, hogy megérné szakértő segítséget kérni.

2014. jún. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!