Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igy elmerjem engedni?

Igy elmerjem engedni?

Figyelt kérdés
A közelben egy kis park van csak, ahol nincs elkeritett rész és a park mellett közvetlen járnak a kocsik(nem nagy forgalom de azért járnak kocsik)Elmerjem engedni vagy inkább hosszú póráz legyen?Amugy nemrég fogadtam örökbe ésa menhelyen szófógadó volt de nem tudom hogy nyilt terepen mi lenne:S
2010. jan. 4. 16:49
 1/3 anonim válasza:
26%
Én nem szoktam elengedni, mert az előző kutyámat elütötték és ideges vagyok miatta.
2010. jan. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg elengedni, de mindig figyelmeztesd hogy te is ott vagy. Ha nagyon az út felé közeledik akkor szólj neki esetleg egy kis tápos zacskót csörgethetsz csak valami csipogó játékkal csapj számára kellemes zajt. Ha vissza ment hozzád jutalmazd meg add oda neki a játékot. Ha nem engeded el sosem tudhatod meg hogy szófogadó-e. Vagy esetleg szánd rá az időt és menj egy olyan parkba ami nagyobb és elmered engedni. Ha ott vissza jön a kicsiben is vissza fok. Sok sikert!
2010. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mióta van nálad? Akármilyen jó a nevelés, idő kell ahhoz, hogy a kutyában bizalom alakuljon ki a gazdája iránt, ezáltal fontossá váljon, hogy ne veszítse szem elől.

A behívást tudod úgy gyakorolni, hogy simán sétálsz vele pórázon, és mondod a nevét. Ha egyből hátrafordul, rád figyel, akkor jó eséllyel póráz nélkül is ugyanezt teszi. Ha visszanéz rád, dicsérd, jutalmazd meg, ezzel elősegíted, hogy majd póráz nélkül is jöjjön.

Először ne engedd messzire, 3-4 méter távolság után hívd be. Ha visszajön, mindig nagyon dicsérd meg.

2010. jan. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!