Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázon, de hogyan ha már...

Pórázon, de hogyan ha már egyszer a kutya felnőtt?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek van egy tacsikeveréke. Már nem fiatal, azt hiszem 5-6 éves lehet. Szóval kicsi korában nem szokott hozzá a pórázhoz, mert nagy udvar-kicsi kutya,

nem érezték szükségesnek a sétát. Most viszont a barátnőm szeretne vele pórázon sétálni. Múltkor mikor náluk voltam vittem az én pórázomat gondolván: ,,Mit veszíthetünk?˝

Rátettük és nagyon nem tetszett neki. Csak akkor jött ha húztuk előtte a jutalomfalatot, máskülönben leült és nem

mozdult. Akkor sem ha kicsit húztuk.


Másvalakinek volt már ilyen tapasztalata?

Pórázhoz szoktatás falnőttkorban?

Előre is köszi. =) :-)


2010. jan. 4. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne adjátok fel, meg fogja szokni és nagyon szeretni fogja a sétákat. Először rakjátok rá a pórázt és hagyjátok, hogy húzza maga után az udvarban, így megtanulja, hogy nem harap a póráz. Majd az udvarban fogjátok meg a pórázát és kövessétek, ne rángassátok, arra menjetek, amerre ő akar. Ha ezt is megszokja, akkor még mindig az udvarban próbáljátok arrafelé vinni, amerre ti akartok menni, de ne durván, mert akkor nem fogja szeretni. Ha már az udvarban elfogadhatóan sétál veletek, akkor vigyétek ki az utcára. a tanítás közben pedig jutalmazás, jutalmazás, jutalmazás! Ezt az eredményt nem tudjátok egyik napról a másikra elérni, sok gyakorlás és fokozatosság kell.
2010. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Segítettél! :-) =)

Azért még más választ is szívesen fogadok.

2010. jan. 4. 17:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, szerintem ugyanúgy kell mint a kölyköknél, legfeljebb kicsit több idő kell, míg megszokja.
2010. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem szabad húzni! Persze, hogy ellenkezik, hiszen olyan dolog történik, amit nem ismer, és ahol nem ő irányít.

Rakd rá a pórázt, guggolj le vele szemben, és hívjad kedves szóval, jutalomfalattal. Ha elindul, guggolva hátrálj, és hívjad, dicsérd, stb. A póráz semmiképp se feszüljön meg!

Ha guggolásból, szembe vele megy, fel lehet állni vagy állásból hajolni. Ha úgy is, meg lehet fordulni, és vissza-vissza tekintgetni.

Simán menni fog 1-2 hét alatt is.

Az a lényeg, hogy folyamatosan pozitív megerősítéseket kapjon (dicséret, jutalomfalat), és NE legyen húzkodva!!!

Naponta inkább többször kevesebbet gyakorolj, és csak akkor menjetek utcára, ha már a kertben tökéletesen sétál.

2010. jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!