Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes kutyának szoktatok...

Vemhes kutyának szoktatok Calcimusc-ot adni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm tenyésztő és ő azt mondja hogy jót tesz a kutyának. Ez tényleg igaz? És mikortól adjátok, ha adjátok? Mekkora mennyiségbe? Köszi előre is.
2010. jan. 3. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Az egyik legveszélyesebb a vemhesség utolsó időszakában adagolt túl nagy mennyiségű kálcium, mert a kialakuló hormonális hatások következtében ez már a szülés alatt fájásgyengeséget, majd a tejtermelés megindulásakor görcsöket is okozhat. ha vemhesség alatt a szuka tul sok calciumkiegészitőt kap, az a calciumháztartásért felelős mellékpajzsmirigy ellustulásához vezet, és az nem képes megfelelő mozgositásra a csontokból.

A szoptatási időszakban viszont szükség van a kiegészitőkre, mert a kölykök sokkal több tápanyagot elszivnak , és az anya szervezete nem tudja megfelelően potolni. Ilyenkor javasolják a kölyök starter tápokat.

2010. jan. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
Bízom abban, hogy akik azt sem tudják mire való és mikor kell adagolni a Calciumot, azok nem is szaporítgatnak...
2010. jan. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úristen! Remélem hogy ez nem egy komoly kérdés.


A családtagjaidnak sem adsz de semmit csak úgy, miért tennéd a kutyáddal?


Egy izomba adott injekció nem vicc! Sem az adagolás sem a beadás nem hétköznapi gazditevékenység! Erre van az állatorvos!


Könyörögve kérek mindenkit hogy semmi ilyet nem próbáljon házilag, bármilyen tenyésztő is javasolja!!!!

2010. jan. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Milyen injekcióról beszéltek? Calcimusc-ot én ilyen ampulla formába ismerek, még gyerekként ezt adták a szüleink ha megcsípett valami. Én nem az infúziós formájára gondoltam.

Ez csak egy kérdés.... Nem szaporítás meg mittomén..... Csak érdekelt, mert kicsit furcsának találtam.

2010. jan. 4. 17:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. nem szabad adni hidd el. de ha beirod a google-ba, hogy vemhes szuka táplálása, ott nagyon sok infot találsz erről, utána tudsz olvasni.
2010. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!