Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyum 6 és fél hónapos....

Kiskutyum 6 és fél hónapos. Még nem szobatiszta, pedig mindent próbálok megtenni. Nagy baj hogy még nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
Hogyan szoktathatnám rá mihamarabb? Ahogy időm engedi leviszem, naponta kár 5-ször is, ha bent piszkol rászólok, mikor lent vagyuk és esetleg pisil vagy kakil megdícsérem!
2010. jan. 3. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Bizonyos fajtáknál ez nehezebben megy!
2010. jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Yorki kutyus :)
2010. jan. 3. 19:01
 3/10 anonim ***** válasza:

óóó ne aggódj! nekem se szobatiszta még teljesen! reggelre mindig van ajándék! és barátnőmnek van két yorkija egyik 2.5 éves másik 3 és van h ők is bepiszkítanak!

Türelem és persze kutyapelus! ;)

2010. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kutyapelust próbáltam de húzogatja a földön össze-vissza, játszik vele, széttépi :( egy kicsit el vagyok keseredve mert szerintem már szobatisztának kéne lennie... barátnőm shi-tzu -ja már 3 hónapos szobatiszta volt.... :S nem értem nekünk miért nem megy, napközben nem sokat piszkol be, de azért reggelre mindig van egy jó nagy adag kaki-pisi... :(
2010. jan. 3. 19:19
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
A kutyapelus baromság, a lusta gazdiknak való, akik nem képesek kivinni a kutyát. Napi 5 alkalom egy kölyöknél kevés. Minden evés és nagyobb alvás után vidd ki a kutyát, ha elvégzi a dolgát akkor jutalmazd meg. Ha látod, hogy bent ürít akkor meg kapjon szidást. Ennek az a lényege, hogy nem nagyon szabad hagyni, hogy a kutya bent végezze a dolgát és akkor úgy szokja meg, hogy nem szabad.
2010. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Le szoktam vinni, mert már mondták nekem hogy játék, evés, alvás után piszkol a kölyök általában. Volt olyan hogy alvás után levittem, kb 45 percet voltunk lent, nem csinált semmit, épp hogy felértünk beeresztett.. :S
2010. jan. 3. 20:03
 7/10 anonim válasza:
Már akinek baromság a kutyapelus. Én volt hogy két óránként vittem le, és nagyon sokára lett szobatiszta. Este nyolc óra körül az utolsó, most naponta négyszer, és reggel 6 óra előtt az első. Másfél éves, és igaz nagyon ritkán de előfordul, hogy nem birja tartani reggelig. Orvos is mondta, hogy a kistestű kutyák nem tudják annyira tartani, mint a nagytestű kutyák. Én választottam nem ő kérte magát hozzám.
2010. jan. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is yorkim van, 9 hónapos, és csak most lett szobatiszta!!!!!

A staffordshire terrieremnek ehhez elég volt két hét! Akkor volt 3 hónapos!

Szóval én sem gondoltam, hogy ez ilyen nehezen megy a yorkiknál.

Egyébként mindenki megnyugtatott, hogy ha következetes vagyok vele, akkor ez be fog következni 1 éves kora előtt, mármint, hogy szobatiszta lesz!

Egyébként az a rossz, hogy nem nagyon tudja jelezni, ha vécéznie kell.

A stafford nyüszögött az ajtó előtt.

De a yorki nem nyüszög, nem ugat, csak ha arra megyek, akkor pörög körbe-körbe, és onnan tudom, hogy mennie kell.

Dehát olyan kicsi, nem is látom sokszor..... :)))

A harmadik kutyánk, a keverék, az meg még életében nem pisilt be, nem is tudom milyen tarálya lehet neki :D:D:D


Sok sikert, és szerintem ne aggódj!


( én a kutyapelust azért nem támogatom, mert akkor a kutya nem tudja egyértelműen, hogy akkor most lehet-e a lakásban vécéznie, vagy nem lehet! )

2010. jan. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én borderem annyi idős, mint a te kutyusod s ő sem szobatiszta még! Nappal kibír 6 órákat, ha kell neki, akkor kikérezkedik, de egész éjszakát nem és az egész napot, ha dolgozni vagyok, azt sem. :S A neheze az, hogy azért nem tudom leszidni, ha nem kapom rajta, pedig már tudja, mi a dörgés, csak még nem bír ki ilyen sok időt, nem elég fejlett hozzá (orvos kizárta, hogy szervi probléma lenne). Már az evést is úgy alakítom, hogy a sétákhoz alkalmazkodjunk. És a legrosszabb, hogy tudja, hogy nem kéne bepiszkítani, és szégyenében meg szokta enni (félig) a kakiját és fölnyalja a pisit... :(

Na ezzel mit csináljak?

2010. jan. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
attól is függ, hogy hol tartották a családba érkezés előtt/1-2 hónapos korában (udvar/ház), pl én kutyusom udvaron volt kiskorában és már a családba érkezés utáni napon (2 hónapos korában) szobatiszta volt.
2010. jan. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!