Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság? Fog ez menni?

Szobatisztaság? Fog ez menni?

Figyelt kérdés

2,5 hós kutyusomat nemtudom szobatisztaságra nevelni. Amikor láttam, hogy szimatol, pisi, kaki lesz, kivittem, ha sikerült jutalomfalat, dícséret. Nagyon ügyes volt, kb egy hétig már kikérezkedett! Utána egyre többször kérezkedett, és ha kimentünk, csak játszott. Most ott tartunk, hogy pisi-kaki bent, kikérezkedünk játszani. Nemtudom, hogy mi legyen, folyamatosan átver.

Adjatok tippet, hogy próbáljam másképp, légyszi.


2010. jan. 3. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne engedd ki amikor kiakar menni hanem csak akkor amikor szimatol és azokat a jeleket mutatja hogy wc-ni fog. Ha bent van pisi-kaki akkor szidás ha kint akkor játszás.
2010. jan. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel át vet nem tudhatod, hogy tényleg kell neki vagy nem. Én azt tanácsolom hogy kösd időhöz. Ilyenkor célszerű két óránként kivinni (illetve etetés után) éjszakára miután felhoztad ne adj neki túl sok vizet. Persze mindig megdicséred ha sikerült neki ha pedig a lakásba csinálja leszidod. Aztán szép fokozatosan lehet csökkenteni már csak 3-4 óránként viszed le. Esetleg azt is bevetheted hogy ha elvégezte kint a dolgát akkor oda adsz neki egy játékot és játszol vele. Így nem csak szép szóval,jutalom falattal de játékkal is megdicséred tehát nagyon pozitív lesz számára ha kint pisil,kakál. Ha bentre csinálja leszidod nem adsz neki semmit játszani se legyél vele hajlandó addig amíg le nem viszed újra és kint végzi a dolgát.(ne is foglalkozz vele) Ezt mindig csináld meg előbb utóbb tudatosul benne hogy mit akarsz.
2010. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
át ver*
2010. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igyekszünk! Legalábbis én. :)
2010. jan. 3. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a mopszommal úgy csináltam,hogy nem mentem ki vele.Egyszerűen csak kiraktam az udvarra mikor láttam,hogy keresi a helyét.Mikor siker volt bejött és akkor dicsértem meg.Ha kimész vele akkor rád fog figyelni és nem a "dolgára".

Sok sikert!:)

Milyen fajta a kutyusod?

2010. jan. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Spánielem van. Nem merem csak úgy kiengedni, mert van kinti kutyám, és félek, hogy bántaná.
2010. jan. 3. 11:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!