Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, ha a kutyusom...

Normális, ha a kutyusom ennyire "egy gazdás"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy yorkshire terrierem, 9hónapos. Hallottam már korábban is hogy ez a fajta eléggé "egy gazdás". De hogy ennyire?:) Mindenhova követ, jön utánam, csak tőlem fogad el ételt, a párommal még sétálni se nagyon akar lemenni, csak akkor megy le vele, ha nem vagyok itthon. Tényleg mindenhova jön utánam, még wc-re is. Ha nem engedem, bánatosan néz. Állandóan keresi a közelségemet. Kedves, nem támad senkit sem.

Nagyon szeretem őt.

A kérdésem az lenne, más is tapasztalt már ilyet a kutyusával?


2010. jan. 3. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Te hoztad el a tenyészetből?


Örülj neki, hogy ennyire szeret, de azt tanítsd meg neki, hogy ne mindig kövessen. tanuljon meg egyedül is tevékenykedni, játszani.

2010. jan. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem pincsim van dettó ugyan ez. wc-re is jön utánam ha fürdeni megyek akkor is. Viszont le megy mással is elfogad mástól is ételt mert kunyigép :D Mindenképp szoktasd hozzá a a párodhoz. Próbáljon a párod minél többet foglalkozni vele. Játszani, jutalom falatokat adni esetleg a napi kajáját is oda adhatja ő is. Egy kutya mindig kiválasztja a neki szimpatikus falkavezért és azt fogadja el a gazdájának. A pincsikén is így van. Én vagyok a gazdája a többi embert csak megtűri a lakásba. Nem szereti őket úgy mint engem. Sok sikert a közös programokhoz :) (akár el is mehetsz otthonról egy két órára amíg foglalkozik vele. szépen fokozatosan kell utána csinálhattok közös programot kirándulni egyet de ő sétáltassa stb.) Majd írd le hogy haladsz! Sok szerencsét!

15/L

2010. jan. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia egyetértek az előttem hozzászólóval! Még csak annyit hogy hiába néz báatos képpel ne engedd hogy utánadjöjjön a fürdőszobába! Ha ezt egypárszor megteszed tudni fogja hogy hiába köny╔rög oda úgysem mehet be veled!
2010. jan. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nagyon szeret téged, ragaszkodik hozzád, és tuti, hogy te is imádod őt.

DE! Ne hagyd, hogy a fejedre nőjön. Legyen neki és neked is saját életed a közös életen kívül. Pl. WC-re és fürdeni egyedül menj, ilyesmik. Tudja magát feltalálni egyedül is!

Ha állandóan téged követ, és szomorúan néz, ha nem vagy vele, akkor előbb-utóbb szeparációs szorongása lesz (ugatás, vonyítás, lakásrombolás, ha nem vagy otthon; idővel idegen emberektől vagy a párodtól való megvédés =>emberek megmorgása, megtámadása).

2010. jan. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. annyira azért nem rossz a helyzet, feltalálja ő magát, csak engem szeret a legjobban. :) mondjuk az én kutyám. De fura, hogy a párom hozta el a tenyésztőtől, nem én, mivel ajándékba kaptam. Igaz, hogy én többet babusgattam mindig is, de a párom is foglalkozott/foglalkozik vele. Pl. mindig ő fürdeti.


Szereti a kutyákat is, imád velük hancúrozni, de ha elég a játékból csak rám hallgat, a páromnak nem engedelmeskedik.


Nincs semmi idegrendszeri problémája amúgy. :)


Köszi a válaszokat még 1x.!

2010. jan. 3. 16:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, jól van, örülök, hogy ennyire szuper a kapcsolatotok, és rendben van a kutyus (nehéz manapság, egészséges, jó idegrendszerű yorkit találni), és az állandó követésen kívül rendesen hallgat is rád.

Az meg, hogy a párod hozta el a tenyésztőtől, igazából nem jelent semmit. Mondjuk egy felnőtt, út szélére kidobott kutya megtalálója esetében igen, de egy 8 hetes kiskutyában nem marad erős kötődést kiváltó emlék az elvitelt illetően.

2010. jan. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
egy yorkshire hogyan támadna meg.xD.de nem baj ha követ!!!sztem.:Dteszteld le ha elmész egy olyan hejre ahol van sok harci kutya és fél tőlünk és meég oda is követ akkor naon gazdis:D
2010. jan. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!