Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jajj! A 2 éves yorkimnak a...

Jajj! A 2 éves yorkimnak a körme lejött vagy mi lett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemtudom mi lehet ott de vérzett is és nyalogatja folyton. Néha mikor eszébe jut sántítt nem lehet hozzá érni mert visít. Mikor voltunk kozmetikusnál azt mondta hogy azért nem vágta le mert nem kell levágni elől a körmé soha. én elis hittem és nem vágattam le. Most meg nagyon nagy és én félek levágni. Vigyem el dokihoz? Addig is mit csináljak a körmével?
2010. jan. 2. 00:01
 1/9 anonim válasza:
100%
kösd be valamivel ,gézzel vagy valamivel a mi kutyánknak is leszakadt egyszer a körme...:)
2010. jan. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Pár nap alatt magától rendbejön, hiába ragasztanád be, biztos leszedné a kötést. Arra figyelj, hogy séta után tusold le alaposan a lábát, nehogy elfertőződjön. Ő amúgy is tisztogatni fogja, hamar meggyógyul.
2010. jan. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
hat nem is tudom inkabb vidd el az orvoshoz vagy a kozmetikushoz
2010. jan. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél rá betadint! De ne hagyd hogy a kutya lenyalogassa, egy kicsit be kell hogy szívódjon.
2010. jan. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Túlnőtt a köröm, mert nem sétáltattad eléggé, hogy magától kopjon, és a felső része levált. Azt is lehet, hogy amikor nem figyelted, a kutyád is rágogatta, manikűrözte magának, így vált le. Most vérzik, és nyalogatja. Hagyd neki. Idővel vissza fog neki nőni.


A jövőben sétáltasd eleget kemény felületen, hogy kellő mértékben kopjon a köröm, és másik kozmetikushoz vidd, aki levágja neki, ha mégis túlnő.

2010. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítőszerrel (pl. Betadine) napi 2-3 alkalommal kend be neki. Magától rendbe fog jönni, nem kell bekötni meg aggódni se.
2010. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
azert nem viszem setalni sokat mert nem a varosban lakom hogy tudjam vinni, a faluba abszolut nem larok csak itthon vagyokk es a varosba mamamnal. oda csak akkor viszem h ha el mennek itthonrol es nem akarom itthon hagyni
2010. jan. 2. 22:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, a kutya nem dísztárgy, hogy berakom a lakásba és elvan magának. Akkor is kell neki legalább napi egy óra séta, ha családi házban laksz és bármikor kiengedheted az udvarra. A kutya felelősséggel jár és törődést igényel, amiben benne foglaltatik, hogy naponta elviszed sétálni, ha esik, ha fúj.
2010. jan. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
minden nap az udvaron van szivi...es ott van aszfalt is hogy kopjon...nem kioktatast kertem hanem tanacsot
2010. jan. 3. 13:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!