Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ajánljátok a mudit? (lent)

Miért ajánljátok a mudit? (lent)

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy mostanában elég népszerű a mudi.

Ami jó, mert ezzel is őrizzük a hagyományokat. :-)

Szóval mudigazdik, ti miért ajánlanátok?

Valami személyes élmény?

És... nektek milyen színű van? (A cifra olyan szép!)


2010. jan. 1. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fakó van. Azért ajánlom, mert: engedelmes, nagyon okos. Imád dolgozni, kitartó, bármilyen sportra vagy munkára alkalmas, de nincs akkora mozgásigénye, hogy napi 3 óra intenzív agility edzés + 2 óra terelés nélkül lebontsa a házat, ha nincs rá szükség, bebújik az ágy alá és alszik. De ha a gazdi szólítja, jön és teszi a dolgát. Ha terelhet, nem ismer fáradtságot, fájdalmat, csak dolgozik, le sem lehet lőni, de anélkül együtt tartható a birkával, hogy állandóan zaklatná őket. Az én kutyámnak múltkor terelés közben beleállt a lábába egy tüske. De addig egyáltalán nem mutatta, hogy fáj neki, amíg el nem hívtam a juhoktól.

Egyébként nekem is lenne egy kérdésem: ti miért döntöttetek úgy, hogy muditok lesz? Ki ajánlotta nektek ezt a fajtát?

2010. jan. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
Hogy népszerűsítsék a fajtát :o)
2010. jan. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert a legjobb fajta (nekem)! :) Gyönyörű, természetes kinézetű, rettentően okos csak még nem fedezték fel elég sokan, különleges, nem tucatkutya, egészséges, gyors, sokoldalú, kisfogyasztású, magyar, nem az a mindenki barátja típus (ez nekem fontos), egygazdás, mindent megtanul amire fizikailag képes stb. Naphosszat lehetne sorolni a kiváló tulajdonságait. Mindenkit más fog meg benne.

Én teljesen véletlenül jutottam hozzá, de életem legjobb döntése volt! Egy olyan kutya amivel nehéz melléfogni ha jó gazda vagy, mivel nem túl népszerű és így nem akarnak belőle is pénzt csinálni. Természetesen el lehet rontani , de ha nem tk-s még akkor is igen kevés az esélye hogy beteg legyen, vagy öröklötten problémás viselkedésű...

Engem védtek már meg rossz emberektől, és sosem hátráltak meg, még akkor sem amikor egy roti támadott meg minket. Ha a legkisebb mudim nem ugrik a nyakának akkor bizony a nagyobbik kutyám ottmaradt volna és lehet hogy engem is megharap. Együtt másztunk fára, együtt jártunk táborba, és sétálni, és tereltünk és minden gondolatom kitalálják. Sok oldalt lehetne írni róluk. A lényeg hogy megfelelnek azoknak a dolgoknak amiket szeretek egy kutyában pedig nagyon válogatós vagyok. Egyedül a dobermann tetszik még. És ha nem is olyan erős egy mudi, de a lelke állítom van olyan kemény mint egy dobinak.

Két fekete kutyám van, az egyik csonka farkú. És van egy színhibás kutyám, olyan ordas-szerű. Ha majd elköltözöm otthonról, akkor szeretnék egy cifra kutyát, már az is megvan hogy melyik kennelből.

2010. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Még annyit, hogy lehet hülyén hangzik, de én nem szeretném ha túl népszerű lenne. Félek az történne vele mint más divatos kutyákkal, és akkor már nem is lenne olyan különleges. Így sokkal jobb hogy csak kevesen ismerik a titkot. :D
2010. jan. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!