Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fürdethetem most a kutyát?

Fürdethetem most a kutyát?

Figyelt kérdés

Már nagyon koszos és büdös, szívem szerint megfürdetném.

Azért aggódom viszont, hogy a bőréről lejön az a fattyúréteg, és nagyon fog fázni.

Mondjuk, errefelé elég enyhe idő van, 13 fok. Fürdés után négy-öt órával pedig ki sem engedném.

Szerintetek megfürdethetem?


2009. dec. 31. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is van 2 kutyusunk, és fürdetjük őket, a fürdőszobában, mert hidegben az udvaron megfáznának. És fürdés után egy napig a lakásban tartjuk őket és csak wc-zés miatt engedjük ki őket. Hamar megfázhatnak, erre vigyázz.
2009. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem fürdetném meg...
2009. dec. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Kinti kutya? Ha igen, felesleges megfürdetni, nincs értelme.

Ha kinti-benti (értem úgy, hogy naponta több órát eltölt a lakásban, a melegben) vagy teljesen benti, akkor megfürdetheted. Ha kinn és benn is sokat van, akkor nem ugyanaz a téli bunda és zsírréteg alakul ki rajta, mint egy kizárólag kinn tartott kutyánál. Tehát nem tudsz lemosni annyi faggyút róla, hogy fázzon, mert nincs is annyi rajta.

2009. dec. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mi is fürdetjük egymás után háromszor is megfürdettük, persze ez nem egészséges mi is csak azért fürdettük meg ilyen sűrűn, mert muszáj volt(nem sikerült neki kakilnia és összekente magát) szerintem nyugodtan fürdetheted csak ne sűrűn mert a bőrükön valamiféle védőréteg keletkezik és ezt te fürdetéskor lemosod. ez viszont nem baj ha nem sűrűn fürdeted.
2009. dec. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat =)

Kinti-benti kutyus, elég sokat van a lakásban.

Holnap megfürdetem =)


És boldog új évet kívánok nektek =D

2009. dec. 31. 16:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát fürdesd...de egy darabig ne engedd ki mert tuti meg fog fázni!
2009. dec. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!