Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi lakásba? Normális?

Bernáthegyi lakásba? Normális?

Figyelt kérdés

Az exemtől születésnapomra kaptam egy bernáthegyi kölyköt. Annak idején rengeteget áradoztam a fajtáról és megjegyezte :D.

Csak az a gond, hogy lakásban élek, panelban.

Azt olvastam, hogy nem kell nekik sok mozgás, kb egész nap fekszenek, nyugodtan lehet lakásban is tartani. Ez mennyire igaz?


2014. máj. 30. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hülyeség, minden kutya igényli a testmozgást. Napi egy óra sétát ha rá szánsz akkor el lesz, de ha nem akkor akár tönkre is teheti a bútorokat.
2014. máj. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Napi 2-3 órát simán tudok vele foglalkozni, sétálni nagyokat, agyilag is lefárasztani.
2014. máj. 30. 21:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha lefárasztod, mind fizikailag, mind agyilag, akkor teljes mértékben jó.
2014. máj. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A vele tervezett idő megfelelő. Persze, amíg kölyök, lényegesen több lesz a gond vele. A szobatisztaság, a lakásban viselkedés pont úgy megy, mint bármely másik kölyöknél.

Ha szerencséd van, nem lesz diszpláziás. Lépcsőt sokáig ne használjatok.

2014. máj. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
Megdöglik a melegtől.Ez a klíma amúgy sem való bernáthegyinek,számíthatsz egy rakat betegségre.Meg nyálra,kutyaszagra,kutyaszőrre.Persze lehet vinni kozmiba is,de az is egy rakat pénz,nagytestű kutyára.Az etetés költsége sem semmi,szóval ha az exed büntetni akart,sikerült.
2014. máj. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel se másabb mozgás szempontjából, mint bármely más átlagos lakáskutya. Egyetlen dolog ami probléma lehet, az a lakás tisztán tartása. Ez viszont komoly probléma, majd meglátod. Egy golden vagy egy labrador semmi ehhez képest!
2014. máj. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
53%

Soha nem tartanám panelban...a rengeteg szőr, kosz, amit behoz...pedig nem vagyok a lakásban tartás ellen, sőőőőőőt...

De a kutyának is elege lesz a melegtől, legyen az télen a távfűtés, vagy a nyári kánikula

2014. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Ahogy előttem is írták. Nyáladzik, bevisz egy csomó koszt a bundájával és a meleget sem bírja. Gondolj csak bele, svájci hegyikutya, amelyik nyáron még kint is alig-alig bírja, nemhogy egy befülledt panellakásban.
2014. máj. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem kinti kutyám van, a házba nem jöhet be, mégis napi szinten szedem a szőrt a szőnyegről...
2014. máj. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kint is meleg van nem csak bent. A lakásban akár még lehet klímaberendezés is, amivel jóval alacsonyabb lehet a benti hőmérséklet, mint a kinti. Az enyémek is azért menekülnek nyáron az udvarról a lakásba, mert odakint melegük van idebent pedig hűvösebb van, holott még klímánk sincs.
2014. máj. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!