Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek. Mit tegyek? Nem tudok...

Félek. Mit tegyek? Nem tudok mit csinálni. Arra tudok csak sétálni.

Figyelt kérdés
Van az utcánban egy család akinek két foxija van. annyira ugatósak, és haragusznak a kutyukra, hogy amikór arra megyek, az egyik felugrik a vízóra doboz tetejére, és majdnem kiugrik a kerítésen. Amúgy is egy kis nyegle dróthálóval van bevonva a kerítés. Bármikor kiugorhat.
2009. dec. 30. 12:28
 1/9 A kérdező kommentje:

Olyan a kert eleje:

Ott ahol van ez a vízóra dobozka, ott elvolt zárva egy deszkával, meg rajta dróttal. de ezek olyan akrobata kutyák, hogy két nap után átugorják az egészet. azt hogy felakadnak nem érdeklik őket. amúgy nagyon szépek. felkönyököl a kerítés tetejére, és egy ugrás és kint vannak.

2009. dec. 30. 12:32
 2/9 anonim ***** válasza:
Te kutyával sétálsz? Mert ha nem, akkor szerintem nincs mitől félned, a kutyák ritkán támadnak rá az emberre, csak azért mert elsétál a ház előtt, főleg egy foxi.
2009. dec. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenki köteles úgy tartani a kutyáját, hogy az mások (sem ember, sem állat) épségét ne veszélyeztesse, nyugalmát ne zavarja. Ha olyan a kerítés, hogy azon a kutya át tud ugrani és te ettől félted a kutyádat vagy saját magad tartasz tőle, akkor nyugodtan szólhatsz a tulajdonosnak, hogy keressen megoldást. Ha nem együttműködő, a polgármesteri hivatalban lehet bejelentést tenni. Először felszólítják, aztán - ha az sem használ - megbüntetik.
2009. dec. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Pl sétálj az utca másik odalán. egyébként meg nem valószínű, hogy kijönnének. ha mégés rohanj feléjük, ordíts, vágj hozzájuk vmit...egy foxi azért nem egy rottweiler, nincs mitől tartanod.
2009. dec. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

A legtöbb kutya rettenetesen ugat, ha bármi elhalad a kerítés előtt.

Jelentős különbség van aközött, hogy ki tudNA ugrani, és aközött, hogy kiugrik és megtámad. Nincs mitől félned, a kutyák csak védik a területüket - a kerítésen belülről! Nem fognak kiugorni.

Ne hergeld őket, ne nyúlj be, hagyd őket békén, ennyi.

Amúgy meg át lehet menni az utca túloldalára is.

2009. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kösz nemolyanok, kutyával szoktam arra menni. érinti a házunkat. ha látnátok a kerítést, ilyen nyegle. nekimegyek, kiborul az egész. xdxd
2009. dec. 30. 17:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Az utca túloldalán is van kutya nálunk is. Iszonyat ciki sétálni, zeng a környék. Mindenkinek majd szétszedi a kerítést a kutyája. Ezért inkább kocsival ki a hegyig, és túra.
2009. dec. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2kutyámmal sétáltam,tacsi keverék és egy golden kölyök,kiugrott egy rotweiler nagyon megijedtem de nem bántott se engem se a kutyákat.kutyátol függ hogy milyen a természete és az ideg rendszere..:S

Probáld elkerülni!

2010. jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meg kéne tanítanod őket arra, hogy te bizony főnök vagy a falkádban, általában nem szoknak megtámadni olyat, aki falkavezérnek tűnik( pl. természetben a farkasok).

Ha elmész a kerítés mellett, ne végy tudomást róluk, ne nézz rájuk, ne is szólj hozzájuk, se te, se a kutyád. Én velem is ilyesmi volt, aztán szépen, fensőbbségesen jártam a kerítés előtt( úgy nézhettem ki mint egy egoista:D), és egy idő után megszoktak, már nem is ugatnak.

Egy próbát megér. Megszokás kérdése az egész.

2010. jan. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!