Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy nem szabad tejet...

Igaz hogy nem szabad tejet adni a németjuhász kutyának?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaz. De nemcsak a németjuhásznak nem szabad tejet adni, hanem egyik kutyának sem, mivel nem tudják lebontani, éppen ezért nagyon megterheli az emésztő- és bélrendszert. A legtöbb kutyának megy tőle a hasa. Mondjuk vannak kevésbé érzékeny kutyák, de alapvetően nem jó.

A legtöbb állat - így a kutya is - nem képes más állat tejét megemészteni és hasznosítani.

2009. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
legalábbis amíg kicsi biztos ne adj neki tejet, mert hasmenése lesz. amúgy szerintem hébe-hóba lehet egy keveset adni nekik. végülis csonterősítő.
2009. dec. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze van benne kálcium, de olyan formában amit a kutya nem tud feldolgozni...így felesleges, megterheli az emésztőrendszert, mivel nem tudja lebontani.
2009. dec. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ezt nem is tudtam(hogy nem tudja lebontani) van egy kutyám (yorki) lakásban tartom még kicsi ezért nem adtam neki tejet, de a mamáméknál két foxi van(keverékek). ők majdnem mindennap kapnak tejet, imádják, és semmi bajuk tőle. Persze ez lehet, hogy azért van mert keverékek, vagy azért, mert nem lakásban laknak. Nem tudom. De mint már mondtam ha ritkán adsz neki szerintem nem árthat, de érdemes erről megkérdezni egy állatorvost. Szép napot, és boldog új évet!! :)
2010. jan. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát a mi keverékeink is kapnak tejet és semmi bajuk tőlle.Köszönöm.Neked is Boldog Új Évet.
2010. jan. 2. 11:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!