Ti mit tennétek, ha így tönkretenné a kutyát az állatorvos?
Van egy 5 éves cane corsom, tavaly voltak vele problémák: eléggé meghízott, lelassult és foltokban kihullott a szőre.
Kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködése van, így nagyon alacsony volt a tiroxin szint a szervezetében.
Akkor felírt neki az állatorvos hormontablettát, amitől helyre is jött egy idő után. Kb. 1 éve szedi ezt a gyógyszert, az utóbbi időben viszont rengeteget fogyott krónikus hasmenése van és sokszor étvágya sem volt. Nem tudtuk, hogy mitől van.
Azóta kiderült, hogy a probléma oka a rengeteg hormon, ugyanis embereknek is max 50-200 mikrogrammot ajánlanak alulműködés esetén, a kutyám meg 1750!-et kapott napi szinten, egy éven keresztül (ennyit írt elő az állatorvos). Ráadásul olyan humán tablettát írt fel, ami nem tartalmaz gyomorvédőt. Nagyon haragszom erre az állatorvosra és nem tudom mit lehetne vele tenni. Mert az egy dolog, hogy csomó pénzt költöttünk a tablettákra, de a fő baj, hogy a kutya egészsége ráment és csak reménykedem, hogy nem okozott maradandó károsodást (most éppen folyamatban van több vizsgálat is).
Ha a referencia tartományon belül van az érték, ami azt jelenti, hogy az egy jó érték, és azelőtt csak 6 volt, akkor miért kellene változtatni az adagon?
Ha csökkenti az adagot, akkor csökkenni fog a vérben is a hormonszint, és akkor már valószínűleg nem lesz a normális tartományon belül (hiszen így is csak 28 a minimum 20-hoz képest).
Ha egyébként túladagolta volna, akkor bőven a referencia tartományon túl lenne az érték, nem pedig azon belül.
Hasonló cipőben járunk pár hónapja mi is.
Mi álvemhességgel vittük hozzá a szukánkat (mielőtt bárki letámad, azért nem lett ivartalanítva, mert kiállítási és tenyésztési célzattal (is) vettük), adott neki egy hormoncsökkentő injekciót, és azt mondta, 1 hét alatt rendbe kell jönnie. Se gyógyszert nem adott, semmit. 2 hét után sem javult a helyzet, (pedig borogattuk is az emlőit, nem engedtük hogy nyalogassa stb.) visszavittük, ismét csak egy hormoncsökkentő injekciót kapott. Ismét 1 hetet mondott a doki. Alig 2 hét múlva vihettük vissza megint, mert az egyik leghátsó emlője begyulladt és kb. diónagyságúra dagadt. Itt ismét csak egy hormoncsökkentő injekciót kapott, egy gyulladáscsökkentővel kombinálva. Gyógyszert kértem tőle, de nem adott, mondván, nem szükséges. Ami a leginkább szúrta a szemem az egészben, hogy nem kaptam semmi nyugtát sem papírt arról, hogy mit ad be a kutyának.
Másnap a kutyát elvittük egy jól felszerelt klinikára, ahol az orvosnak elmondtunk mindent töviről hegyire, ő is csak annyit mondott hogy kár, hogy nem tudjuk mit adott be neki az előző doki, mert az biztos, hogy nem javított az állapotán, inkább csak rontott. Itt antibiotikumot kapott injekció formájában, + 2 féle gyógyszert, amikkel egy 6 napos kúrát kellett végig csinálni, és lám, nálunk a 6. napra már nyoma sem volt az álvemhességnek.
Szerencsére a mi kutyánknak ezzel maradandó károsodást nem okozott, de jelentősen hátráltatta a gyógyulását hónapokon keresztül. Azóta erről a dokiról már kiderült 1-2 dolog, de az már nem ide való.
Javaslom nektek is, hogy keressetek fel egy jól felszerelt klinikát, vagy egy normális mentalitású, munkájára igényes orvost, ha bizonyítani tudjátok, hogy a régi orvos maradandó károsodást okozott a kutyádnak, vagy hátráltatta a gyógyulásban, a hatóságokhoz is fordulhattok.
11:49-es
Úgy kellett elmenni a vérvételre, hogy előtte nem kapta a gyógyszert! pont azért, hogy kiderüljön, mennyire esik vissza az érték.
Nálunk a 6 hónapos kutyám kennelköhögésre olyan gyógyszert kapott, amit kölyökkutyának nem vagy csak nagyon indokolt esetben adnak.
Mivel gyógyszeriparban dolgozom humán területen utána néztem a gyógyszernek, kíváncsi voltam mit kapott a kutya és miért.
Aztán mivel 3 hete húzódott a betegség, elvittem egy másik dokihoz, aki rögtön elmondta hol és mit csináltak rosszul a kollégák. Felírt immunerősítőt, és az akkor már tojásnagyságú nyirokcsomói miatt antibiotikumot. 1 hét alatt teljesen rendbe jött a kutya.
Úgy vagyok hogyha egy kennelköhögést félre tud kezelni, akkor mit csinál egy komolyabb esetben?
Egy ismerősöm kutyája meg ekcémával küzd de már hónapok óta. Doki szerint bolhaallergia. De nem javult a kapott kenőcsre. Csak ránézésre diagnosztizált. Aztán megunták az állapotot elvitték máshova, ahol kapásból mikroszkópos vizsgálattal kizárták az atkát és bőrkaparékkal tesztelik a valószínű csirkeallergiát.
Az a baj, hogy állatdokiéknál is csak tüneteket kezelnek, nem az okot.
Pl mitől van pajzsmirigy alul működése a kutyának? Az lehet gyulladástól, szövet elhalástól agyalapi mirigy túlműködéstől stb stb...
Igen, és pont úgy van jól beállítva az adag, ha nem adod a gyógyszert a vérvétel előtt, és úgy is a normális értékeken belül van az eredmény.
Úgy látom, mindenképpen a kezelő állatorvosodba akarsz belekötni, meg őt akarod feljelenteni, pedig szerintem azon kellene elgondolkoznod, hogy akikhez utána mentél, ők igazat mondanak-e. Vagy csak szeretnének szerezni egy új beteget. Ugyanis amiket leírtál, azok alapján a kezelő állatorvos nem hibázott. Csak annyiban, hogy humán készítményt írt fel, de ha állatorvosit írt volna, akkor az ennél is sokkal többe került volna nektek..
Annak, hogy most mi baja van a kutyádnak, meg lehet, hogy abszolút nincs köze a hypothyreosishoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!